Per parą Lietuvoje užfiksuoti 663 koronaviruso atvejai ir 13 mirčių

Penktadienio koronaviruso duomenys. Aiškėja, kad per parą nustatyta 663 COVID-19 atvejai ir 13 mirčių. Šią informaciją kasdien praneša Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 243,2.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyti 192 tūkst. 986 COVID-19 atvejis. Šiuo metu serga 8 tūkst. 365 asmenys. Pasveikusiųjų – 178 tūkst. 126.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 3145. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 5414. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 6105.

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 113 tūkst. 208 žmogus. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 63 tūkst. 281 asmuo.

Lietuva įžengė į C scenarijų

Ministrų kabinetas visai neseniai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą planą, kaip etapais išeisime iš karantino. Jis apima scenarijus nuo blogiausio, iki geriausio, kuomet sergamumas Covid-19 Lietuvoje bus minimalus ir bus atlaisvinamos beveik visos gyvenimo sritys.

Planas apima keturis scenarijus, kurie priklauso nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Lietuva jau įžengė į C scenarijų, kuomet sergamumas Covid-19 šalyje neviršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

„Plane susistemintos visos pagrindinės sritys. Mūsų planas numato galimybę, kad tam tikros priemonės gali būti svarstomos tiek nacionaliniu, tiek savivaldos lygmeniu“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Karantinas pratęstas iki vasario 28 d.

Vyriausybė karantiną sausio pabaigoje pratęsė iki kovo pradžios. Kartu pratęstas ir gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

REKLAMA

Šią savaitę Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija Vyriausybei pasiūlė karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos.

„Jeigu mes lyginame skaičius su gruodžio mėnesiu, kada prasidėjo mūsų griežtos priemonės, tai didžiuliai pokyčiai, tačiau jie įvykę nuo didžiulių skaičių. Įvedus karantino sąlygas, ir sergamumas sumažėjęs, tačiau registruojamų atvejų skaičius vis dar yra didelis. Daugėja savivaldybių, kuriose registruojami kad ir nedideli susirgimų skaičiai.

Tai nereiškia, kad nepasiteisina mūsų priemonės. Žiūrint į situaciją ligoninėse, mums pavyko ją labai stipriai suvaldyti“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
N
Nejuokinga
2021-02-19 09:44:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kyla trečioji banga. Net neatsidarę, vėl būsime uždaryti. Skaičiai vėl auga... Mirčių daugybė... Skiepijimas juokingas... Nematyt nei galo, nei krašto šitam pasauliniam žlugdymui.
Atsakyti
-1

L
Loreta
2021-02-19 09:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau vel auga skaičiai,jug arteja velykos,reikes vel smulku versla žlugdyti
Atsakyti
-11

r
r
2021-02-19 09:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek per parą ištirta? Vėl mandrai visko prirašyta
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų