Penktadienio paryčiais per Lietuvą praūžė smarkaus, gūsingo vėjo šuoras. Gelbėtojams nuo 6 iki 9 val. ryto teko 9 kartus vykti atlaisvinti kelių, ant kurių važiuojamosios dalies buvo užkritę  medžiai. Tokios gelbėtojų pagalbos prireikė Kėdainių, Mažeikių, Kauno, Ukmergės, Radviliškio, Telšių ir Šiaulių savivaldybėse.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus atstovės Lauros Valauskienės, medžius vartęs vėjo šuoras prasidėjo apie Ukmergę, o pasiekęs Kauną pasuko šiaurės vakarų kryptimi, link Tauragės. Apie tai, kad vėjas žalos būtų padaręs sostinėje, pranešimų negauta.

Meteorologai prognozuoja, kad orai nebus ramūs ir savaitgalį, tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas savo ruožtu perspėja gyventojus būti atsargius: nestovėti ir nestatyti automobilių po dideliais medžiais, nevaikščioti prie aukštos įtampos elektros linijų.

Neužmiršti savo kaimynų – gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų, pasiteirauti, ar jie girdėjo pranešimus. Informuoti artimuosius, kaimynus, pažįstamus, bendradarbius, kad nelaimės atveju jie gali skambinti  Bendruoju pagalbos  telefonu 112.

REKLAMA

L. Valauskienė taip pat paminėjo ir tipiškas klaidas, kokias žmonės daro per audrą, ir kokių derėtų ypač vengti: nepalikti automobilių po senais medžiais ir patiems nesislėpti, nes būtent jie dažniausiai virsta. Taip pat nestovėti po elektros stulpais ar dideliais reklaminiais stendais, nes jie ne visada būna itin gerai pritvirtinti ir vėjas gali juos nuplėšti bei sužaloti žmones.

Nors prognozuoti ar numatyti nelaimes sunku, bet patariama pasirūpinti žvakėmis, žibintuvėliais bei kitokiais daiktais, kurių gali prireikti dingus elektrai. Taip pat gyventojams griežtai nerekomenduojama patiems taisyti audros sugadintus elektros tiekimo įrenginius, neliesti atvirų laidų, o kviesti specialistus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų