Pažėrė dovanų – tūkstančiams didės mažiausios išmokos

Gruodžio pradžioje Seimas priėmė kelis įstatymų projektus, kuriems įsigaliojus, nuo kitų metų pradžios turėtų didėti kai kurios išmokos. Taip pat, kitais metais nemokamą maitinimą gaus daugelis pirmokų.

Pakeitus Socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių ir bazinio bausmių ir nuobaudų dydžio nustatymo įstatymą, šalpos pensijų bazė negalės būti mažesnė negu 56 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio (dabar – 54 proc.).

Šis kiekvienais metais iš naujo nustatomas dydis yra toks rodiklis, kuris nurodo asmens išlaidų sumą eurais, reikalingą minimaliems asmens maisto ir ne maisto (prekių ir paslaugų) poreikiams patenkinti per mėnesį.

Šiemet minimalių vartojimo poreikių dydis pirmam asmeniui yra 251 euras, antram asmeniui – 201 euras, trečiam ir paskesniems bendrai gyvenantiems asmenims – 176 eurai.

Atitinkamai šalpos pensijų bazė (ŠPB) dabar yra 132 eurai. Jau patvirtinta, kad kitąmet ji turėtų siekti 140 eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, šalpos išmokas gauna daugiau nei 60 tūkst. asmenų. Tai – našlaičiai, neįgalūs vaikai, nuo vaikystės neįgalūs suaugę asmenys, kiti neįgalieji ir pensijos amžių sukakę asmenys, kurie neįgijo stažo senatvės pensijai gauti.

Vadovaujantis įstatymu, mokamos tokių dydžių šalpos neįgalumo pensijos: neįgaliems vaikams – nuo 1 iki 2 ŠPB; pripažintiems neįgaliais iki 24 metų – nuo 0,75 iki 2,25 ŠPB; pripažintiems neįgaliais po 24 metų – nuo 0,9 iki 1 ŠPB; pripažintiems neįgaliais neįgaliųjų slaugytojams ir daugiavaikėms mamoms – nuo 1 iki 1,5 ŠPB.

Padidėjus ŠPB dydžiui, šalpos išmokos, priklausomai nuo išmokos rūšies ir gavėjų kategorijos, padidėtų nuo 4 (šalpos našlaičių pensija) iki 18 eurų (šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 procentų darbingumo iki 24 metų).

110 Seimo narių balsavus už, priimtos ir Šalpos pensijų įstatymo pataisos, kurių tikslas – mažinti neįgaliųjų ir senatvės pensijos amžių sukakusių asmenų skurdą, didinant pačias mažiausias šalpos neįgalumo pensijas ir nustatant didesnę ribą, kuri būtų taikoma nustatant mažiausių socialinio draudimo pensijų gavėjų teisę gauti pensijos priemoką.

REKLAMA

Įstatymu nustatytos šalpos neįgalumo pensijų „grindys“ – 1 ŠPB; taip pat nustatyta didesnė riba (100 proc. MVPD vietoj 95 proc. MVPD), taikytina asmens gaunamų pensijų sumai, nustatant jo teisę gauti pensijos priemoką.

Ketvirtadienį Seimas taip pat priėmė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas.

Jose numatyta, kad mokiniai, kurie mokosi mokyklose pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, turi teisę į nemokamus pietus, nevertinant gaunamų pajamų.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2019-12-05 11:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
kurie neigijo stažo senatvės pensijai gauti tai jiems mat reikia didinti pašalpas,o kodėl jie neigijo?visą gyvenimą pragėrė,pragastroliavo,nedirbo,ar mat jiems neapsimokėjo dirbt už minimumą.Jei didint tai tik neigaliems,ar našlaičiams
Atsakyti
-32

l
liudna
2019-12-05 12:04:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
pritariu Jono komentarui.Kokie mes lietuviai esam slykstus,nepakantus vieni kitiems.Kad tik man ir man,o kitas lai dvesia...
Atsakyti
-9

l
liudna
2019-12-05 11:59:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagal kai kuriuos komentarus ,tai jei zmogus neigijo reikiamo stazo tai jis jau pijokas,tinginys ir kt.Nesutinku,yra ivairiu atveju.Vadinamais rusu laikais stazas buvo skaiciuojamas vienaip,pasikeitus viskas apsiverte kitaip.Dabar jau i staza neiskaiciuojama vaiko auginimas iki 8 metu,globojami vaikai ir dar visokiu istatymu-apstatymu prigalvota.
Atsakyti
-21

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų