Pažadas dėl pensijų vis labiau komplikuojasi

Buvusios valdžios naujai valdančiajai daugumai paliekamas 2017 metų valstybės biudžeto projektas yra rizikingas, sako paskirtasis finansų ministras Vilius Šapoka. Anot jo, naujosios valdžios siekis kitais metais padidinti pensijas 40 eurų komplikuoja padėtį.

„Paveldėtas biudžeto projektas yra rizikingas. Didžiausias klaustukas yra dėl socialinio modelio pripažinimo struktūrine reforma - netgi be visų šių atidėjimų (dalies socialinio modelio įstatymų įsigaliojimas atidedamas iki liepos - BNS). Kadangi įkalkuliuotas pensijų padidinimas (iki 15 eurų nuo sausio - BNS), todėl šioje vietoje lengvų sprendimų nebus“, - Seimo konservatorių frakcijoje antradienį pareiškė V.Šapoka.

„Siekis papildomai padidinti (pensijas - BNS) - pasiekti 40 eurų (nuo kitų metų liepos - BNS) dar labiau situaciją komplikuoja“ , - pridūrė paskirtasis ministras.

Anot jo, dalies socialinio modelio nuostatų įsigaliojimo atidėjimas struktūrinio deficito „situaciją pagerina nuo 1,3 iki 1,1 procento“.

Saugikliai valdančiajai daugumai 

Pasak V.Šapokos, rizikų valdymui reikės skirti kur kas daugiau dėmesio negu anksčiau, tačiau jis mano, kad tai padaryti nebus sunku. Be to, jis žada peržiūrėti fiskalinės drausmės saugiklius.

REKLAMA

„Iš fiskalinės drausmės pusės žiūrėti, ar iš tikrųjų pakankami saugikliai, kurie yra šiuo metu sudėti. Iš vienos pusės galima išgirsti,kad mūsų įstatymai net per griežti, bet manau, kad toje vietoje papildomiems saugikliams yra erdvės“, - teigė V.Šapoka.

Jis taip pat žada griežčiau stebėti valstybės lėšų naudojimą.

„Ši funkcija yra Valstybės kontrolės, bet pasižiūrėję į tarptautinę praktiką, šioje vietoje taip pat galime tą dalyką sustiprinti. Šie saugikliai būtini ne tik finansų ministrui, bet ir valdančiajai daugumai, ir opozicijai. Šitoje vietoje tuos papildomus saugiklius reikės susikurti“, - konservatorių frakcijoje teigė V.Šapoka.

2017 metų valstybės biudžeto antrasis svarstymas Seime vyks kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų