Pavojaus signalas dėl augančio sunkių pacientų srauto: Vilniaus regiono ligoninės plečia reanimacijos lovas

Dėl nemažėjančio pacientų srauto Vilniaus regione toliau pildosi lovos COVID-19 ligoniams gydyti, praneša Santaros klinikos. Ypač auga reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų poreikis, mat daugėja sunkių ligonių.

Balandžio 20 dienos duomenimis, stacionarinių vietų, skirtų COVID-19 pacientams gydyti, užimtumas Vilniaus regione siekia 85 proc., o reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 90 proc. Kaip teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, organizuojančių COVID-19 procesus Vilniaus regione, direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė, dėl nemažėjančio sunkių pacientų skaičiaus, jau atsiranda didesnis reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų poreikis.

Santaros klinikose jau nuo pirmadienio perorganizuojamas darbas, koreguojami pacientų srautai ir papildomai steigiamos 8 reanimacijos vietos (iš viso veiks 67 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos sunkiems COVID-19 pacientams).

Pacientų srautą sieja su karantino laisvinimais

Medikų nuomone, padidėjęs pacientų srautas sietinas su karantino sąlygų laisvinimu. Matyti, kad dabar pacientai yra jaunesni: nuo 41 iki 60 metų amžiaus, dar nepasiskiepiję, serga sudėtingesnėmis ligos formomis. Gydomų reanimacijos ir intensyviosios terapijos padaliniuose pacientų amžiaus vidurkis yra 52 metai.

Kaip teigia A. Bilotienė Motiejūnienė, pokyčiai neišvengiami ne tik Santaros klinikose, Vilniaus mieste, bet ir visame Vilniaus regione, rengiantis priimti daugiau sunkesnių pacientų.

„Šiuo metu vyksta intensyvios derybos su kitomis regiono įstaigomis dėl pasirengimo savaitgaliui ir paslaugų plėtros Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Čia teikiamos paslaugos ir infrastruktūra visa parengta COVID-19 pacientams gydyti. Trūkstamo personalo bandome pasitelkti iš kitų regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų, – aiškina Santaros klinikų direktorė valdymui, –   tikimės regiono ligoninių supratingumo, bendradarbiavimo, kad galėtume esant poreikiui padidinti  COVID-19 ligoniams skirtų vietų skaičių.“ 

REKLAMA

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1148 COVID-19 pacientai, 124 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Deguonis papildomai tiekiamas 972 ligoniams, 72 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 106 žmonės. 

Vėl virš tūkstančio naujų atvejų

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 1138 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė devyni žmonės. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 235 tūkst. 383 žmonės.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 58 tūkst. 104 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 13 tūkst. 780 asmenų.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3785 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7672 mirtys.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų