Galima pasijausti tikru laimės kūdikiu, nes naujasis „pažįstamas“ nieko nelaukdamas pasiūlo negrąžintiną finansinę pagalbą. Reikia tik apsispręsti, kokios sumos pageidaujate. Pateikiamas intervalas nuo 10 tūkst. iki 10 mln. eurų.
Vis dėlto, „aukso puodo“ iliuzija greitai subliūkšta, nes už tai, kad gautum įspūdingą ir niekuo neįpareigojančią pinigų sumą, paprašoma apmokėti „lėšų pervedimo išlaidas“. Nei daug, nei mažai – nori gauti 10 mln. eurų, atlik kuklų 80 eurų pavedimą.
Ir, žinoma, pinigus jums siūlo Emmanuel Le Merci Dossou vardu prisistatantis asmuo. „Merci“ išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „Ačiū“. Gražesnio žodžio už įspūdingą pinigų sumą juk ir negalėtumėte sugalvoti...
Įdomu tai, kad Mariui prisistačius Sauliaus Skvernelio vardu bei nurodžius Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) banko sąskaitą (kaip „savo“) sukčius neatlyžta ir toliau atkakliai skatina pervesti jam 80 eurų.
Rašybos ypatumai
Toks sukčiavimo būdas nėra kažkokia naujiena. Tik anksčiau ji buvo išpildoma primityviau. Dažniausia sukčiai rašydavo su klaidomis, nesuderintomis žodžių galūnėmis ir su logika stipriai prasilenkiančiais sakiniais.
Šįkart TVF „sekretorius“ pradeda nuo mandagaus: „Labas pone kaip sekasi?“. Mariui atsakius, kad „puikiai“ ir paklausus „Kaip tamstelei?“, Emmanuelis išpyškina savo pasiūlymą:
„Tarptautinis valiutos fondas (TVF) siūlo negrąžinamą finansinę pagalbą bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui. Negrąžinama finansinė pagalba reiškia, kad pinigai buvo duoti kaip dovana, todėl jums jų grąžinti nereikia.“
Mariui paklausus, ką jam daryti, dosnusis TVF „atstovas“ pribloškia: „Gerai, pone, jūs galite pasinaudoti 10 000 – 10 000 000 eurų pasiūlymu.“
Diskusija įsibėgėja. Marius paprašo Emmanuelio atsiųsti savo vizitinės kortelės nuotrauką. Ir čia sukčius jau susimauna, mat jo atsakymas: „Pone, mūsų organizacija yra Prancūzijoje, būtent Martinikoje.“
Tada Marius paklausia, ar asmuo yra ofise? Šiam atsakius teigiamai, paprašoma atsiųsti nuotrauką iš savo kabineto. Sukčius atsiunčia tris akivaizdžiai iš interneto platybių „pasiskolintus“ kadrus.
Bet grįžkime prie pinigų. Marius paklausia, kiek jis galėtų gauti pinigų? Sukčius vėl pakartoja, kad nuo 10 tūkst. iki 10 mln. eurų. Marius nepasikuklina ir prašo maksimalios pinigų sumos. Bet tada sukčius jau užsimena apie „lėšų pervedimo išlaidų“ apmokėjimą bei paprašo pateikti asmens duomenis.
Marius prisistato 51 metų Sauliumi Skverneliu bei nurodo VMI telefono numerį ir banko sąskaitą. Bet tuo pačiu išreiškia savo abejones: „O tu gali man savo asmens tapatybės kortelės nuotrauką atsiųsti. Nes aš bijau pasitikėti tavimi pone.“
Sukčius „nuramina“: „pone pasitikėk manimi ir viskas bus gerai.“. Dar pokalbio eigoje priduria: „Noriu jus informuoti, kad jei mokėjimas bus atliktas šiandien, lėšas savo banko sąskaitoje turėsite per 1 valandą.“
Išsamus susirašinėjimas su sukčiumi – nuotraukų galerijoje. Plačiau apie sukčiavimo būdus Lietuvoje skaitykite čia: TOP 5 sukčiavimo būdai Lietuvoje: pinigus atiduoda ir „investuotojams“, ir „mylimiesiems“