Patvirtintas pacientų laukimo eilių mažinimo planas

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis patvirtino pacientų laukimo eilių mažinimo planą. Jo nuostatų privalės laikytis Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios gydymo įstaigos ir Vilniaus Universiteto Onkologijos institutas. Kitos Lietuvos nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos įstaigos iki balandžio 15 d. turės parengti savus pacientų laukimo eilių priemonių mažinimo planus.

Pasak V. P. Andriukaičio, Sveikatos apsaugos ministerijos atlikta pacientų laukimo eilių analizė akivaizdžiai parodė netoleruotiną ir keistiną padėtį, kuri piktina bei erzina žmones.

„Ar tai normalu, kai ligoniai, nerimaujantys dėl savo sveikatos būklės, turi savaitę, 10 dienų, o kartais dar ilgiau laukti priėmimo pas gydytoją. Toks laukimas eilėse jiems sveikatos tikrai neprideda. Todėl manau, kad laikas imtis įvairių vadybos, darbo organizavimo, administravimo priemonių padėčiai pakeisti, kad kiekvienas pacientas pajustų sveikatos paslaugų prieinamumo pokyčius“, – sako ministras V.P. Andriukaitis.

REKLAMA

Praėjusių metų spalio 31 d. duomenimis, 90-tyje Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigų pas apylinkės terapeutą tekdavo laukti nuo nulio iki 8 dienų. 10-tyje įstaigų eilė buvo dar ilgesnė, pacientas turėjo laukti 10 d. Panašios eilės buvo ir pas apylinkės pediatrus. 107 įstaigose laukimas trukdavo nuo nulio iki 8 dienų. Pas šeimos gydytoją 367 įstaigose galima buvo patekti ir tą pačią dieną arba laukti visą dešimtį dienų. Dar ilgesnės eilės prie gydytojų specialistų kabinetų. Pavyzdžiui, pas urologą tenka laukti apie 20 dienų, panaši eilė ir pas oftalmologus, kardiologus.

Sveikatos apsaugos ministro įsakyme pavaldžioms įstaigoms pavedama atsakingai išanalizuoti informaciją apie pacientų laukimo eiles, jų susidarymo priežastis, galimybes šių eilių sumažinimui, ypatingą dėmesį skiriant tam, kad pacientas laiku patektų pas šeimos ar kitus gydytojus, kur eilės ypač didelės.

Įstaigų vadovai taip pat įpareigoti peržiūrėti patvirtintas pacientų registravimo tvarkas, užtikrinti galimybę jiems nuolat užsiregistruoti pas bet kurį gydytoją, neriboti registravimosi terminų. Pakeista tvarka turi būti skelbiama gydymo įstaigoje pacientams aiškiai matomoje vietoje. Be to, pakeistoje tvarkoje privalo būtu užtikrinta galimybė ūmiais sveiktos problemų atvejais patekti pas gydytoją tą pačią dieną. Informacija apie eilių pokyčius gydymo įstaigos privalės kas mėnesį teikti teritorinėms ligonių kasoms.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2014-02-05 10:51:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu V.P Andriukaičio teorijomis. Praktikoj bus kitaip,nes užsisėdėjusiems, suriebėjusiems ponams nepakvipo botagas...
Atsakyti
0

P
Pirma
2014-02-05 11:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
ministras turi sulyginti pacientų skaičių kiekvienam šeimos gydytojui, pratęsti vizitų laiką, o tada piktintis eilėmis, nes dabar vienas gydytojas nosį krapšto, o pas jo kolegas didžiulės eilės ir užsiregisatruoti pavyksta geriausiu atveju prieš 2 savaites, o kartais ir mėnesį. Suprantama, kad visi pageidauja užsirašyti pas gerą reputaciją turintį gydytoją, tuo parodydami, kad kitais jo kolegomis nepasitiki, reiškia tuos kolegas, pas kuriuos nenori lankytis pacientai, reikia atestuoti, ir reikalui esant, pasiūlyti gydyti keturkojus.
Atsakyti
0

N
Neatsibodo dar ,,darbo" vaidinti ?
2014-02-05 12:04:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vien del nelegalaus PSD toleravimo,šitam veikejui turetu buti inicijuota apkalta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų