• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patvirtinta: rusų pilotas yra Lietuvoje, paaiškino, kaip viskas vyko

Atnaujinta 16.07 val.

Aiškėja nauja informacija apie į Lietuvą pabėgusį Rusijos pilotą. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jis galėjo patekti per vidines Europos sąjungos sienas, Latviją arba Lenkiją.

Aiškėja nauja informacija apie į Lietuvą pabėgusį Rusijos pilotą. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jis galėjo patekti per vidines Europos sąjungos sienas, Latviją arba Lenkiją.

REKLAMA

BBC Rusijos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos oro pajėgų pilotas, leitenantas Dmitrijus Mišovas, gegužės pabaigoje pabėgo į Lietuvą, papasakojo apie okupantų nuostolius Ukrainoje. 

Kaip patvirtino VRM, Rusijos oro pajėgų pilotas leitenantas Dmitrijus Mišovas yra Lietuvoje, jis kreipėsi į migracijos pareigūnus dėl prieglobsčio, bet jo prašymas neregistruotas.

„Minėtas pilietis, Rusijos Federacijos pilietis, yra Lietuvoje, jis vakar buvo kreipęsis į Migracijos departamento Vilniaus skyrių bandydamas registruoti prieglobsčio prašymą, bet jis nebuvo užregistruotas“, – penktadienį žurnalistams sakė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Viceministras kalbėjo, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba duomenų apie šį asmenį neturi.

„Pilietis pateko į Lietuvą pateko ne per mūsų saugomą išorinę ES sieną, bet per vidinę ES sieną. <...> Galimai pateko iš Latvijos arba Lenkijos“, – teigė A. Abramavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės saugumo departamentas (VSD) sakė žinantis apie, kaip teigiama, į Lietuvą pabėgusį Rusijos oro pajėgų pilotą, leitenantą D. Mišovą, tačiau daugiau informacijos apie tai viešai neteikia. 

REKLAMA

„Situacija ir asmuo yra žinomi, informacija teikiama tik kompetentingoms institucijoms“, – BNS penktadienį informavo VSD atstovė spaudai Aurelija Vernickaitė.

Apie pabėgusį pilotą žino ir Rusijos institucijos.

A. Abramavičius anksčiau BNS sakė, kad už migraciją ir sienos apsaugą atsakingos Lietuvos institucijos rusų pilotą kol kas žinių neturi, bet pareigūnai ieško galimų šio asmens pėdsakų.

„Kol kas Lietuvos institucijos apie minėtą pilietį neturi jokios informacijos – nei sienos apsaugos tarnyba, kad jis kirto sieną oficialiuose punktuose, nei jis yra pastebėtas, kad nelegaliai kirto sieną, taip pat Migracijos departamentui prieglobsčio prašymo toks pilietis nėra pateikęs“, – penktadienį BNS sakė A. Abramavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad neturi informacijos apie Rusijos piliečius, kurie pastarosiomis dienomis galėjo kreiptis į Lietuvos institucijas ar prašytis prieglobsčio esą neteisėtai būdami šalyje.

BBC skelbia, kad Lietuvoje prieglobsčio pasiprašė Rusijos karinių oro pajėgų leitenantas D. Mišovas. Pokalbio metu Vilniuje jis paaiškino, kad nenori dalyvauti Rusijos agresijoje prieš Ukrainą ir tikino daugiau nei metus bandęs palikti Rusijos kariuomenės gretas.

Išskirtiniame BBC interviu su į Lietuvą pabėgusiu rusų karininku skelbiama, kad prieglobsčio mūsų šalyje jis pasiprašė intervių paviešinimo dieną – birželio 8-ąją. Pats pokalbis su žurnalistu Ilja Barabanovu vyko gegužės 30-ąją Vilniuje.

Saugumas tuščia vieta,tik savus sekti.


Yra Lietuvoje. O kokia nauda iš to Lietuvai?
Netikiu nei vienu kapacu, o juolab caro karininku, kad tas pabėgo. Gal prieš kelis metus tai būtų buvę normalu, bet dabar jau antri metai burliokai savo sienų su NATO šalimis apsaugą sustiprino, kad neišbėgiotų mobikai. Dabar "pabėga" tik kacapų šnipai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų