Pataisos namai nusikalsti netrukdo: už itin žiaurius kankinimus nubausti 4 kaliniai

Paskelbtas nuosprendis keturiems nuteistiesiems dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo kankinant. Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai paskelbė nuosprendį keturiems Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos nuteistiesiems K. Č., D. V., V. M. ir D. V. dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo kankinant kitą nuteistąjį.

55

Kaltinamajam K. Č. paskirta – 2 metai 11 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimo bausmė, kaltinamajam D. V. – 7 metai 4 mėnesiai ir 25 dienų laisvės atėmimo bausmė, kaltinamajam V. M. - 1 metai ir 28 dienų laisvės atėmimo bausmė, kaltinamajam D. V. – 2 metai 10 mėnesių ir 1 dienos laisvės atėmimo bausmė. Teismo paskirtos bausmės subendrintos su ankstesnėmis kitų teismų paskirtomis bausmėmis.

(55 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ekskursija po naująjį Pravieniškių korpusą

„Neginčytinai įrodyta, jog kaltinamieji K. Č., D. V., V. M. ir D. V. atlikdami laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose, bausmes už turimas nuobaudas atlikdami uždarosios zonos kamerų tipo patalpoje, nukentėjusiojo G. B. atžvilgiu apie pusantros valandos tyčia smurtavo veikdami bendrai. Nors visis kaltinamieji atliko skirtingus veiksmus, tačiau visi veikė vieninga tyčia ir tai suprato, taip pat suprato, kad jų veiksmai gali sukelti neigiamų pasekmių nukentėjusiajam.“ – rašoma teismo nuosprendyje.

Kaltinamieji K. Č., D. V., V. M. ir D. V. į teisiamųjų suolą sėdo už tai, kad pataisos namuose nukentėjusįjį mušė kumščiais, spardė kojomis, suko rankas, taip pat nukentėjusiojo rankas pririšo prie lovos ir užvynioję ant nukentėjusiojo mažojo piršto elektros laidą, o kitą jo galą įkišę į rozetę, krėtė jį elektra, taip pat elektra krėtė ir su elektrinio virdulio elektros laidu.

Vėliau nukentėjusiajam pasislėpus po lova ir laikantis rankomis įsikibus į ją, kad kaltinamieji jo neištrauktų, pylė verdantį vandenį ant nukentėjusiojo ir taip jam nudegino abi plaštakas.

Teismas nuosprendyje kratymą elektra pripažino nukentėjusiojo kankinimu, o apipylimą verdančiu vandeniu – itin žiauriu elgesiu.

Nagrinėjant bylą teisme kaltinamieji atsisakė duoti parodymus, tačiau jų kaltė įrodyta ikiteisminio tyrimo metu surinktais ir teisme ištirtais įrodymais.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.


Rašyti komentarą...
A
At
2019-02-26 12:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iki kokio naivumo ar kvailumo reikia nusigyveti kad tiketi tokiu ir panasiu i juos pasitaisymu. Jiems atvirai nusi..ti ant visuomenes ir jos normu, dare ir darys ka nori bet "humaniska" sistema vel paleis i laisve o kentes nuo to atsitiktiniai, nekuo nekalti pilieciai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų