Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nedavė sutikimo Seime pradėti svarstyti konservatorių pasiūlymus pripažinti bendrovės „Leo LT“ sukūrimo sandorį niekiniu.

Už tai, kad konservatorių projektas prieštarauja Konstitucijai, balsavo penki komiteto nariai, prieš - vienas, o du parlamentarai susilaikė.

 Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Stasys Šedbaras BNS sakė, kad į šį komiteto sprendimą Seimas gali ir neatsižvelgti.

„Jeigu daugiau negu pusė parlamentarų balsuos, kad projektas turėtų būti Seime svarstomas ir pataisytas taip, kad neprieštarautų Konstitucijai, jis turės būti svarstomas“, - sakė S.Šedbaras.

„Kai valstybė sudarė sandorį , ji nebegali vienašališkai koreguoti jo, galima tai daryti tik per derybas“, - sakė komiteto narys Raimondas Šukys.

„Kai valstybė sudarė sandorį, ji nebegali vienašališkai koreguoti jo, galima tai daryti tik per derybas“, - sakė komiteto narys Raimondas Šukys.

Pasak parlamentaro, jeigu Seimas sutartį dėl „Leo LT“ steigimo pripažintų niekine, privatus investuotojas kreiptųsi į Stokholmo arbitražą dėl nuostolių kompensavimo. Jis prognozuoja, kad kompensacijos būtų reikalauja pradedant „nuo kokio milijardo litų“.

„Kas gali pripažinti sutartį niekine? Tik teismas, o ne Seimas. Jeigu mes pasakome, kad ji (sutartis dėl „Leo LT“ sukūrimo - BNS) niekinė, tada už teismą išsprendžiame problemą“, - tvirtino R. Šukys.

REKLAMA

Tuo tarpu pataisų iniciatorius Gintaras Songaila komitete aiškino, kad siūlymas sutartį pripažinti niekine ir siūlymas ją nutraukti - skirtingi dalykai.

Keturi konservatoriai siekia, kad Seimas įpareigotų Vyriausybę imtis teisinių veiksmų įgyvendinti turtinių ir teisinių santykių, buvusių iki nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ sukūrimo, restituciją.

Atitinkamus siūlymus numatantį Sutarties dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo pripažinimo niekine įstatymo projektą Seime yra registravę konservatoriai G. Songaila, Rytas Kupčinskas, Evaldas Jurkevičius, Pranas Žeimys.


Rašyti komentarą...
k
komentarixas
2009-03-25 14:50:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip Kirkilo valdomo Seimo ir Kirkilo valdomos Vyriausybes teisininkai leido sudaryti LEO LT afera, isprausti Lietuvos valstybe pastatyti rakom ir ja dulkinti reinderiskiems grobuoniskiems aferistams is VP 10 grupes. Vienintelis kelias atgauti paprastu zmoniu pasitikejima Lietuvos valdzia sunaikinti LEO LT afera ir kaltuosius pasodinti uz grotu ir isieskoti is ju nuostolius valstybes naudai.
Atsakyti
0

k
komentarixas
2009-03-25 15:02:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vardan tos Lietuvos, premjere nacionalizuokite VP 10 turimas LEO LT akcijas ir turta.
Manau reikia siekti pripazinti LEO LT afera niekine ir nacionalizuoti VP 10 turimas LEO LT akcijas ir turta. Reikia aferistams VP 10 parodyti ju vieta ir padaryti juos ekonominiais lavonais.
Visuome nepasitiki aferistais VP 10 ir su tokiu katastrofisku visuomenes pasitikejimu LEO LT nepajegi vykdyti jokiu energetiniu projektu su uzsienio partneriais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų