Pasienyje su Baltarusija pradėjo patruliuoti kariai: nors migrantų srautas slopsta, atsipalaiduoti neskuba

Nelegalų srautas į mūsų šalį jau kelias dienas slopsta, praėjusią parą sulaikytas 31 sienos pažeidėjas. Bet Lietuvos-Baltarusios pasienyje šiandien patruliuoti kartu su pasieniečiais pradeda kariuomenė. Sienos apsaugos tarnybai padės šimtai karių savanorių. O iš Afganistano grįžę Lietuvos kariai ramina visuomenę – Artimųjų Rytų gyventojų nėra ko bijoti.

Lietuvos kariai vakar pradėjo tiesti spygliuotos vielos užtvarą pasienyje su Baltarusia, o šiandien krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pradeda ir patruliuoti kartu su pasieniečiais.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasienyje su Baltarusija pradėjo patruliuoti kariai: nors migrantų srautas slopsta, atsipalaiduoti neskuba

Jie prisijungia tuo metu, kai pasienyje įtampa kelias dienas slopsta. Praėjusią parą sulaikytas 31 nelegalas, tai mažiausias skaičius per 10 liepos dienų. Bet kol kas tarnybos atsipalaiduoti neskuba, kasdien pasienyje patruliuos apie šimtas karių. Kiek anksčiau kariai pasieniečiams padėjo ir apgyvendinant nelegalus.

„Pradinė parama buvo logistinė, mes išskleidėme palapinių miestelį, pastatėme palapinių miestelį 300 asmenų, dabar dar papildomai padedam jiems įkurti dvi didžiules palapines, kuriose galės patalpinti iki 240 pabėgėlių“, – sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad vidaus reikalų sistemos tarnybos dar galėtų verstis ir be karių pagalbos, bet dirbti būtų sunkiau.

„Taip, tie pajėgumai dar neišsemti iki galo, nes ir teisėsaugos institucijos, ir ta pati pasienio apsaugos tarnyba dar turi pajėgumų, kaip sustiprinti, bet tai visada atsiliepia, ar tai būtų kariuomenė, ar tai būtų pasienio apsauga, iš kažko paėmus, kažkur kažko turi atsisakyti, kažkur kažką pasilpninti“, – komentuoja A. Anušauskas.

Neseniai iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai ramina ir Lietuvos gyventojus – susidūrę su Artimųjų Rytų gyventojais nepastebėjo, kad jie labai skirtųsi nuo mūsų žmonių.

„Tikrai jie nėra nei laukiniai, jie yra normalūs Afganistano gyventojai, taip pačiai mąstantys, galvojantys, dirbantys, net sakau, kai kur reikėtų europiečiams pasimokinti kai kurių asmeninių savybių, ar galbūt charakterio savybių“, – sako Afganistane tarnevęs karys Ernestas Ambrasas.

REKLAMA

„Jiems irgi, lygiai taip pat, kaip ir mums svarbu saugumas, taika, ramybė, tos pačios vertybės, jiems irgi šeima, tiesiog saugumas pačios šeimos, lygiai taip pat, kaip ir kiekvienam lietuviui, taip ir Afganistano gyventojui, tos vertybės panašios yra“, – teigia kitas Afganistane tarnevęs karys Erikas Kaukas.

Kariai pabrėžia, kad bent jau Afganistanas, karo nuniokota ir vis dar kariaujanti šalis, tad suprantamas ir vietinių noras išvykti į Europą. Pasienyje kariai patruliuoti turėtų iki rugsėjo, bet prireikus, juos matysime ir ilgiau.

„Jeigu bus poreikis, ir eskaluosis ta padėtis, arba blogės, mes pasirengę ir toliau. Nes praktiškai čia nėra kažko nelauktai prašoma, tai yra numatyta mūsų paramos planuose, tai suderintai r galų gale jau praktikuota anksčiau pratybose su pasienio tarnyba“, – sako V. Rupšys.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai sulaikė per pusantro tūkstančio nelegalų, o didžiąją jų dalį sučiupo nuo birželio.


Rašyti komentarą...
H
Hhh
2021-07-10 21:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka pažadėjo už šitą propaganda jia visi gerulei
Atsakyti
-4

D
Daiva
2021-07-10 21:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikime ir netikesim niekad.
Atsakyti
-3

M
M
2021-07-11 06:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mus ramina,afganai geri žmonės ,taigi jūs buvot ten ginkluoti ir jūsų bijojo,o čia juos priima svetingai į stovyklas stato,tai ko jie neis,tereikia tik sukelti ir tvarka,dar per tvorą perlipti padės, .tai jūs mus visai kvailiais laikokotiu,ointai ačiū !
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų