Tarnybinis pasieniečių aviganis padėjo surasti garbaus amžiaus moterį, kuri išėjusi į parduotuvę pakeliui į namus pasiklydo miške.

Sekmadienį apie 21 val. į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnus kreipėsi Šalčininkų rajono gyventoja. Ji pranešė, kad giminės pasigedo 75 metų Grybiškių kaimo gyventojos.

Buvo žinoma, kad sekmadienį ryte senolė išėjo į už poros kilometrų nuo jos namų esančią parduotuvę. Čia ją paskutinį kartą matė parduotuvės darbuotoja. Daugiau žinių apie moterį nebuvo.

Pasak giminaičių, senolę kamuodavo atminties sutrikimai. Baimintasi, kad moteris galėjo pasirinkti neteisingą kelią ir paklysti.

Moters ieškoti išvyko kinologas Andrejus Gračiovas ir jo augintinis vokiečių aviganis Blackas. Jie apžiūrėjo senolės namus ir parduotuvę. Parduotuvėje šuniui buvo duota komanda ieškoti senolės.

Blackas kinologą ir kartu buvusius giminaičius nuvedė į netoliese esantį mišką, čia po pusvalandžio metėsi krūmynų link, parodydamas, kad aptiko žmogų. Nusekus paskui šunį krūmuose rasta ant žemės gulinti senolė, kuri buvo nepraradusi sąmonės, tačiau kinologui su ja susikalbėti nepavyko. Moteris perduota artimiesiems.

Neabejojama, kad eidama namo moteris miške pasuko ne ten. Jei ne pasieniečių šuo, jos likimas galėjo būti tragiškas.

REKLAMA

Pasieniečių kinologai ir jų šunys nuolat kviečiami, kai reikia rasti dingusius žmones, ar gyvulius. Neretai pasieniečių pagalbos prašo policininkai, į kuriuos kreipiasi bėdos ištikti žmonės, pasienio gyventojai dažnai pagalbos prašo tiesiogiai artimiausioje VSAT užkardoje.

Šiuo metu Lietuvos sieną pasieniečiams padeda saugoti pusantro šimto keturkojų pagalbininkų, išmokytų apieškoti vietovę, rasti žmones, narkotikus, sprogmenis, sulaikyti sienos pažeidėjus.


Rašyti komentarą...
d
dasa
2012-06-04 14:50:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
sveikinimai ciuciukui ir jo šeimininkui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų