Pasieniečiai sulaikė sieną su Baltarusija kirtusius 19 čečėnų ir du Šri Lankos piliečius

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai trečiadienį vakare Šalčininkų rajone, netoli sienos su Baltarusija, per du kartus sulaikė iš viso 21 nelegalų migrantą – 19 čečėnų ir du, manoma, Šri Lankos piliečius. 

Pasak VSAT, Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai ties Sabaliūnų kaimu pastebėjo iš miško į pievą išeinančių žmonių siluetus. Asmenis sulaikius paaiškėjo, kad tai yra 41 metų moteris su trylikamečiu sūnumi. 

Šiek tiek angliškai mokantis vaikas pareigūnams paaiškino, kad jie yra Šri Lankos piliečiai, tačiau nei jis, nei moteris asmens dokumentų neturėjo. 

Sulaikytieji laikinai apgyvendinti pasienio užkardoje, jiems bus atliekamas testas dėl COVID-19 ligos. Ketvirtadienį ryte į pasienį turėjo atvykti vertėjas, kalbantis tamilų kalba, kad būtų galima sulaikytuosius apklausti. 

Dėl neteisėto sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Tą patį vakarą netoli Naujųjų Miežionių kaimo pasieniečiai pastebėjo įtartinų asmenų grupę. Pareigūnams juos sulaikius asmens dokumentų neturėję žmonės prisistatė čečėnų tautybės Rusijos piliečiais ir pateikė prašymus Lietuvoje suteikti prieglobstį. 

Pirminiais duomenimis grupę sudarė penki vyrai, keturios moterys ir dešimt nepilnamečių. Nustatyta, kad į Lietuvą jie pateko perbridę pasieniu tekantį Gervynės upelį. 

Šie sulaikytieji taip pat apgyvendinti G. Žagunio pasienio užkardoje, jiems bus atliekamas testas dėl COVID-19. Sulaukus tyrimo rezultatų bus sprendžiamas klausimas dėl tolimesnės jų apgyvendinimo vietos. 

Apie sulaikymą pasieniečiai informavo ir Migracijos departamentą, kuris nagrinėja prašymus dėl prieglobsčio. 


Rašyti komentarą...
S
Savanoris
2020-11-12 15:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad tuos ,,čečėnus" siunčia Rusija su Kadyrovu. Anekdotas- Baltarusijos siena iš tisų akylai saugoma, bet čečėnai ir panašūs eina per ją be kliūčių. Tai provokacija ir diversija- visus šiuos ,,pabėgėlius" BŪTINA grąžinti Baltarusijai ir Rusijai. Nereikia dirbtinio gailestingumo ir apsikrauti islamistais.
Atsakyti
0

A
Aldona
2020-11-12 15:19:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokių pabėgėlių, jokių islamistų. Lauk atgal į Gudiją.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų