Prie sienos su Baltarusija pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris, įsigijęs buvusį greitosios pagalbos automobilį, jame įrengtoje slėptuvėje į Lietuvą gabeno kontrabandą.

Ten pat įkliuvo ir druskininkietis, baltarusiškas cigaretes slėpęs lengvajame automobilyje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės operatyvininkai Raigardo pasienio kontrolės punkte antradienį patikrino iš Baltarusijos į Lietuvą vykusį mikroautobusą "Volkswagen Transporter".

Jį vairavusio 46 metų Baltarusijos piliečio asmens dokumentai buvo tvarkingi. Įtarimų nekėlė ir transporto priemonės registracijos liudijimas. Tačiau pareigūnai turėjo informacijos, kad šiuo mikroautobusu, kuriuo anksčiau važinėjo greitosios pagalbos medikų brigada, gali būti gabenamas neteisėtas krovinys.

Pasieniečiai atkreipė dėmesį "Volkswagen Transporter" lubas. Iš išorės įtarimų nekeliančios lubos mašinos salone atrodė specialiai pažemintos.

Pasieniečiams benaršant automobilį, jį vairavęs baltarusis pats prisipažino, jog lubose yra įrengta slėptuvė cigaretėms gabenti. Specialiu savadarbiu raktu jis atidarė užmaskuotą maždaug dviejų metrų ilgio ir pusmetrio pločio liuką. Čia esančioje ertmėje pasieniečiai rado 2 tūkst. 400 pakelių cigarečių. Visos rūkalų pakuotės buvo paženklintos baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

REKLAMA

Mašiną vairavusiam užsieniečiui dėl kontrabandos pradėta administracinė teisena. Baltarusiui įteiktas šaukimas atvykti į Druskininkų miesto apylinkės teismą, kur bus nagrinėjama jo administracinė byla.

Užsieniečiui už kontrabandos gabenimą gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir buvusio greitosios pagalbos automobilio konfiskavimas.

Dar vieną automobilį-slėptuvę netoli Raigardo pasienio kontrolės punkto tą pačią dieną sulaikė Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties būrio ekipažas.

Už puskilometrio nuo punkto pasieniečiai pakartotinai patikrinti sustabdė į Lietuvą ką tik įvažiavusį lengvąjį automobilį "Volkswagen Passat".

Jį vairavęs 45 metų Druskininkų gyventojas pateikė tvarkingus automobilio ir asmens dokumentus, tačiau pasieniečiai įdėmiau apžiūrėjo transporto priemonės saloną.

Už galinės keleivių sėdynės pareigūnai aptiko gamyklinę ertmę, vedančią mašinos degalų bako link. Čia buvo išslapstyta 1170 pakelių cigarečių, paženklintų baltarusiškomis banderolėmis.

Druskininkiečiui taip pat pradėta administracinė teisena dėl kontrabandos. Nuobaudą jam skirs Druskininkų miesto apylinkės teismas. Vyrui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir mašinos konfiskavimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų