Pasienyje su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė grupelę čečėnų tautybės Rusijos piliečių, ką tik neteisėtai perėjusių sieną su Lietuva. Pasieniečiams įkliuvo ir vilnietis taksistas, įtariama, atvykęs pasiimti sienos pažeidėjų.

Ketvirtadienį VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajono Tabariškių kaimo prieigose pastebėjo prie sienos su Baltarusija keliuku privažiuojantį automobilį „Renault Espace“. Iš jo išlipęs vairuotojas atvėrė automobilio duris ką tik šioje vietoje sieną iš Baltarusijos neteisėtai perėjusiems trims suaugusiesiems ir trims vaikams.

VSAT pareigūnai luktelėjo, kol pažeidėjai į prie pat sienos privažiavusį automobilį pradėjo krauti savo daiktus. Tuomet iš pasalos pakilę pasieniečiai atskubėjo į šią vietą ir visus pažeidėjus sulaikė. Viskas vyko taip staigiai, kad šie net nespėjo pajudėti iš vietos ir buvo apstulbę išvydę lyg iš po žemių išdygusius ginkluotus pareigūnus.

Taksistas tuo metu sėdėjo vairuotojo kėdėje ir atsisakė išlipti iš automobilio. Pasieniečiams teko panaudoti jėgą ir jį ištraukti.

Įtariama, kad šis 31-erių vilnietis vienatūriu atvyko pasiimti sieną neteisėtai perėjusių čečėnų tautybės Rusijos piliečių. Tai 39-erių vyras, 21-erių ir 31-erių moterys bei 2-jų, 8-erių ir 9-erių metų vaikai.

REKLAMA

Ant kontrolinės pėdsakų juostos buvo ir pėdsakai, vedantys iš Baltarusijos į Lietuvą.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taksistui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šį nusikaltimą dėl savanaudiškų paskatų padariusiam vilniečiui gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Jis bei sienos pažeidėjai 39-erių vyras ir 21-erių moteris uždaryti į areštinę. 31-erių Rusijos pilietė su vaikais laikinai apgyvendinti VSAT Vilniaus rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos patalpose.

Taksi automobilis saugomas VSAT Vilniaus rinktinėje.

Eltos vyriausioji redaktorė Eleonora Budzinauskienė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų