Pasibaigę mokslo metai – tikras galvos skausmas atžalų turintiems tėvams

Šiuo metu Panevėžio bibliotekos vos sutalpina nemokamai stovyklauti norinčius vaikus. Atostogauti pradėję vaikai čia praleidžia kone visą darbo dieną. Panaši situacija ir Kniaudiškių mikrorajono vaikų bibliotekoje. „Žalioji pelėda“ šiomis dienomis tiesiog lūžta nuo vaikų.

Bibliotekininkės juokauja, kad taip kiekvieną vasarą jos priverstos tapti tarsi nemokamomis auklėmis. Beveik visą darbo dieną jos ne tik išduoda skaitytojams knygas, bet ir prižiūri, moko, auklėja ir lavina mažuosius panevėžiečius. Nors stovyklos skirtos pradinukams, į jas mamos ar tėčiai nesibodi atvesti ir pyplių.

Moterys neslepia – pasukti į stovyklų rengimo sritį jas verčia skurdus bibliotekų finansavimas. Tad dar prieš kelerius metus visos miesto bibliotekos, svarstydamos, iš kur gauti pinigų žaislams, knygoms ar elementarioms kanceliarinėms prekėms pirkti, ėmėsi rašyti projektus. Taip kasmet joms pavyksta prisidurti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Už šiuos pinigus bibliotekos mažiesiems lankytojams perkami pieštukai, piešimo popierius ar dažai.

Daugiau žiūrėkite TV3 reportaže.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų