Kadangi pasaulio pabaiga jau visai čia pat, gruodžio 21-ąją, skubu su jumis, mano mielas skaitytojau pasidalinti Šv. Kalėdų laukimo nuotaika, atsiprašyti megztaberetininkų Talibano, kuriam nepatinka mano įžvalgos ir paprašyti jų atleidimo, nes vėliau, kaip žinia, dėl prakeiktų majų, to padaryti nepavyks. Todėl viską reikia padaryti anksčiau iki paskutinioji dar neatėjo. Taip, kaip dabartinei koalicijai, kuri, kaip rodo įvykiai, nėra nei tvirta, nei ideologiškai artima. Interesai yra aukščiau visko, o partiniais ideologiniais principais veikiančių partijų Lietuvoje, panašu, buvo tik pirmaisiais nepriklausomybės metais. Šiandien šių ideologija atsispindi tik popieriuose, bet realiai tos partijos savo ideologijos neturi arba yra nutolusios nuo jos per kelis šviesmečius. Štai ir dabar, kai Seimas mėgina patvirtinti kitų metų valstybės biudžetą jau išryškėjo takoskyra tarp koalicijos „3+1“ partnerių. Tiesa, šią koaliciją teisingiau būtų vadinti „1+3“, kur vienos valties gale sėdi socialdemokratai, o kitame gale – visi kiti. Tik mėginimas irkluoti, švelniai tariant, pernelyg jau chaotiškas. Irklus ima ir vieni, ir kiti, todėl ta koalicijos valtis ežere blaškosi į visas puses, o tai matydami nuo kranto visa gerkle žvengia konservatoriai ir liberalai. Bet juk taip ir yra! Žvengti iš koalicijos jie turi dėl ko ir, neabejoju, opozicija pasistengs, kad tas žvengimas būtų dar garsesnis, vis papilant naujos informacijos apie Viktoro Uspaskicho ryšius su Nacionalinės kredito unijos afera.

REKLAMA

Kvailiausiai šioje situacijoje atrodo premjeras Algirdas Butkevičius, mėginantis tai parodyti, jog turi stuburą, bet kitą akimirką visai Lietuvai atsiskleidžia esantis bestuburiu. Jis iki šiol pats sau neatsakė, kas jam svarbiau – koalicijos partneriai, geri santykiai su Prezidente ar valstybinis požiūris į premjero pareigomis prisiimtą atsakomybę. Nuošaliau stovinčiam žiūrovui iš tikrųjų gali atrodyti, jog A. Butkevičius nuomonę keičia kelis kartus per savaitę.

Vieną dieną jam koalicija svarbesnė už viską ir jis spaudžia dešinę „tvarkiečiams“, „darbiečiams“ ir „lenkams“, o kitą dieną jo vedami socialdemokratai dėl biudžeto Seime balsuoja vieningai su konservatoriais. Štai kur pasaulio pabaiga.

Žinoma, tokį balsavimą padiktavo situacija. Konservatorių džiaugsmui, koalicija pasirodė nesanti betoninė. Gal net tiksliau pasakyčiau – socialdemokratai šioje koalicijoje mėgina eiti tokiu pat keliu, kurį pramynė A. Kubilius prieš tai buvusioje koalicijoje su A. Valinsko „prisikėlėliais“ ir liberalais. Pirmuosius konservatoriai sėkmingai asimiliavo ir dalį jų pavertė konservatoriais. Liberalai toje koalicijoje tebuvo antrarūšiai partneriai, laikas nuo laiko tik sucypdami ir tuo parodydami, kad jie dar egzistuoja.

A.Butkevičius su socialdemokratais irgi mėgina demonstruoti raumenis, bet ar ne per anksti? Koalicijos Lietuvoje buriamos ne kokiais nors ideologiniais principais, o politiniais išskaičiavimais arba dar paprasčiau pasakius – politinio turgaus principais, kur valdžios ir pinigų troškulys nustelbia ir sąžinę, ir pašaukimą, ir net rinkėjų valią.

Antras gana svarbus signalas, kurį balsuodami sykiu su konservatoriais, pasiuntė partneriams socialdemokratai – jie pasirengę dirbti ir vaivorykštinėje koalicijoje. Tiesa, A. Butkevičiui ir visiems socialdemokratams toks „obuoliavimas su velniu“ būtų net pražūtingesnis už dabartinę situaciją, mat jie, galima sakyti, atsidurtų mažumoje, o sąlygas diktuotų konservatoriai ir liberalai, kuriuos, kaip žinia, visapusiškai remia Prezidentė. Vien todėl opozicija visais įmanomais būdais stengiasi papilti kuo daugiau žibalo į ugnį, baksnodami į trijų darbiečių teisinio imuniteto klausimą. Čia ir Kęstutis Masiulis, apsiputojęs demonstruoja visai Lietuvai menamus dokumentus iš Darbo partijos bylos, o aferoje dėl Nacionalinės kredito unijos aferos stangiasi prilipdyti ir V. Uspaskicho kaltę. Kurgi ne. Būtų stebėtina, jei konservatoriai taip nedarytų. Tik įdomu būtų išanalizuoti, kiek konservatoriams priklausančių įmonių ėmė kreditus iš minėtos kredito unijos, bet ar kas nors tuomet klyktų visa gerkle: „Žiūrėkite, aferistai!“

REKLAMA

Beje, net ir tada, kai prieš paaiškėjant laikinosios Seimo komisijos nuomonei dėl imuniteto panaikinimo (ji vėliau pasiūlė Seimui teisinę neliečiamybę panaikinti), K. Masiulis garsiau už kitus rėkė, kad koalicijoje įvyko nešvarus sandėris, esą socialdemokratai mėgins apsaugoti Darbo partiją. Ir net dabar, kai V. Uspaskichas ir A. Butkevičius neigia bet kokias „derybas“, aiškiausiai skamba nuomonė: „Jie susitarė“. Tai pasakykite, ką tokiam megztaberetininkų Talibanui galima įrodyti? Lygiai nieko. Tuščias reikalas ir taškas. Šiam megztaberetininkų Talibanui bet koks kitaminčių veiksmas atrodys kaip Kremliaus pinklės, Penktosios kolonos žabangos ar sąmokslas iš Latvių gatvės, kur įsikūrusi Rusijos Federacijos ambasada.


Rašyti komentarą...
R
Rimka
2012-12-19 18:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir taip aišku kad Algis be stuburo
Atsakyti
-3

c
cha
2012-12-19 18:12:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsirado dar vienas uspaskio trubadūras - šio straipsnio autorius.
Atsakyti
-3

s
stasys.. girto kaimiečio alegorija
2012-12-22 15:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Balso.lt žurnalisto žodis ne kaip žvirblis, jam neduota skraidyti, jis patologiškai nulemtas šliaužioti ..gal to ir reikią juk liaudis visada pritars įdėjoms jei jos ateina pažeme ir toks kaip Viktoras ištieses ranka dar pridurs " rebiata davaite žit družno " ir čia jis bus teisus tauta pavargusi nuo kasdieninių komedijų.. ir kaip jau įsitikinome pas mus būtinai atsiras ranka siekianti dar ją ir paspausti , gal netgi su šypsena ,.. didelis griekas netikėti krokodilo Viktoro ašaromis .. nors jos ir karčios bet juk ašaros, ...o tai kad jų skonis aštrus kaip jo pažadėti blizgantys dantimis, turbūt retam bedančiam bulvonui dar ir į galvą nešauna ,..- jei mirti tik su muzika ,..pavėjui Seimui leptelėjo krokodilas Viktoras , išeidmas iš jo po balsavimo, link sekančios čierkos,. link sekančios vizijos Lietuvai.. po pirmos be užkandžio ..
- ir ko gi tas nelabasis nešė tą Algirda pas konservatorius ,.. bestuburis moliuskas su kiauromis kišenėmis,.. nematantis visos Viktoro idėjos didybės skirtos Lietuvai, dar ir dristantis pasakyti ...ne ,...tai euforijai kuri apėmusi Balsas.Lt redakcija ..pabaigai drysių spėti,...turbūt tauta bunda juk apžavai ilgai negali tęstis,. kai skrandis pridžiuvęs prie stuburo ..o subinėj dilgėlės auga .. belieka sulaukti dar vieno pavasario ..vardan tos pačios Lietuvos ..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų