Visų rūšių cigarečių pakeliai – balti, o jų pavadinimai vienodo dydžio ir šrifto. Taip liberalsąjūdietis Gediminas Navaitis įsivaizduoja prekybą cigaretėmis Lietuvoje ir Seime įregistravo Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama tabako gaminiams įteisinti vieningą pakuotę.

Seimo narys nurodo, jog vieningos pakuotės, dar žinomos „baltojo pakelio“ vardu, esmė – Lietuvoje parduodami tabako gaminiai turi būti supakuoti standartinėse baltose pakuotėse, ant kurių visa informacija pateikiama standartiniu vienodo dydžio šriftu, išskyrus informaciją apie rūkymo žalą.

„Kadangi šiuo metu tabako gaminius galima reklamuoti tik pardavimo vietose, tabako gaminiais prekiaujančios kompanijos kuria vis patrauklesnes pakuotes. Jei pakuotės būtų standartinės, be subtilaus, patraukiančio akį dizaino, jei atsirastų visoms firmoms vienodas baltas pakelis su unifikuoto šrifto užrašais, tiesioginio marketingo priemonė, pirmiausia nukreipta į vaikus ir paauglius, netektų savo įtaigumo, išnyktų telefonų ar kvepalų pakuočių dizainą imituojantys pakeliai, nebeliktų galimybės reklama įtaigoti paaugles, kurioms patrauklūs suapvalintais kraštais pakeliai, išmarginti rožinėmis gėlytėmis. Tuomet cigaretės būtų gaminamos tik tiems, kurie rūko.

„Baltasis pakelis“ panaikintų tabako netiesioginę reklamą. Abejojantiems dėl tabako reklamos suvaržymų tikslingumo priminčiau, kad per Naujųjų metų sutikimą ar kokią kitą šventę bučiuoti rūkančius – tai tolygu skaniai išlaižyti peleninę“, – samprotauja G. Navaitis.

„Baltojo pakelio“ idėją dar spalį kėlė trijų Baltijos šalių nevyriausybinės organizacijos.


Rašyti komentarą...
v
vika
2009-12-28 12:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia tai gera idėja, visi pakeliai bus balti, gal mažiau bus rūkančių?
Atsakyti
0

N
Nerūkantis
2009-12-28 12:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienas priedurnis, nerandantis rimto darbo.
Atsakyti
0

a
ase
2009-12-28 12:52:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atmes Seimas tą pataisą, nors ji ir gera.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų