• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Nacionalinę elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programą, kurioje nurodytos pagrindinės strateginės kryptys ir gairės kibernetinio saugumo srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Programą rengė vidaus reikalų ministro įsakymu sudaryta darbo grupė, kurioje dirbo įvairių institucijų ir organizacijų atstovai, vadovavo jai Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Gintaras Čiurlionis.

REKLAMA

Programos tikslas – sudaryti prielaidas kibernetinio saugumo plėtojimui Lietuvoje 2011–2019 metais. Siekiant šio tikslo už kibernetinio saugumo plėtrą atsakingoms institucijoms iškelta apie 60 uždavinių, tarp jų – suformuoti grėsmių ir pažeidžiamumų kibernetinėje erdvėje valdymo sistemą, sukurti elektroninės informacijos saugos sistemą, stiprinti teisinę bazę, reikalingą efektyviam reagavimui į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei mūsų šalies institucijoms pavyktų įgyvendinti visus programoje keliamus uždavinius, kibernetinis saugumas taptų efektyvesnis: būtų ne tik pagerintos sąlygos plėtoti ir vystyti su informacijos ir ryšių technologijų pagalba teikiamas paslaugas, bet ir padidėtų tų paslaugų prieinamumas visuomenei bei pasitikėjimas elektronine erdve. Kibernetinio saugumo plėtros programa vienaip ar kitaip apibrėžia atsakomybes, taip pat tai – atrama tolesniam bendram kibernetinio saugumo ekspertų tarpžinybiniam ir tarptautiniam bendradarbiavimui“, – teigia Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros programos darbo grupės vadovas G. Čiurlionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Programa rengta atsižvelgiant į Vyriausybės 2008-2012 m. programos įgyvendinimo priemones. Jei ši programa būtų patvirtinta, iki 2012 m. liepos 1 d. ją įgyvendinančios institucijos turėtų sudaryti priemonių planus ir numatyti reikiamas lėšas joms iškeltiems uždaviniams įgyvendinti.

Iki šiol Lietuvoje nebuvo dokumentų, kuriais būtų apibrėžtos elektroninės informacijos saugos gairės tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų