naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo prie Seimo rūmų Vilniuje, pranešė policijos vadovas Renatas Požėla.

Antradienį policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo prie Seimo rūmų Vilniuje, pranešė policijos vadovas Renatas Požėla.

REKLAMA

Taip pat vykdoma policijos operacija atitraukti protestuotojus nuo parlamento rūmų ir leisti išvykti Seimo nariams. 

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo“, – antradienio vakarą Seime žurnalistams sakė R. Požėla.

Seime per riaušes buvo Agnė Bilotaitė, kuri kiek po dvyliktos valandos komentavo, kad akivaizdu, kad riaušės prie Seimo buvo organizuotos, o po vidurnakčio jau buvo aišku, kad yra sulaikyti 5–6 asmenys, bet tikslūs skaičiai paaiškės ryte.

Policijai padėti atvyko Viešojo saugumo tarnybos pajėgos. 

Generalinis komisaras patvirtino, kad prieš protestuotojus panaudota fizinė jėga ir specialiosios priemonės. BNS duomenimis, kelis kartus į mitinguotojus buvo paleistos ašarinės dujos.

REKLAMA

R. Požėlos duomenimis, vienas pareigūnas per policijos operaciją nukentėjo, jam sužeista akis.

„Minimalus (policijos operacijos – BNS) tikslas užtikrinti 75 metrų atstumą nuo Seimo, o paskui policijos operacijos tolimi etapai vystysis pagal esamą situaciją“, – teigė policijos vadovas.

REKLAMA

„Pirminis tikslas yra užtikrinti Susirinkimų įstatymo reikalavimus, nors pats renginys vykdomas pažeidžiant Susirinkimų įstatymą. Tie dalykai tikrai dokumentuojami ir, be abejo, atsakomybė renginio organizatoriams kils“, – pabrėžė jis.

 R. Požėla teigė, kad pareigūnai visą dieną stebėjo prie parlamento vykusią protesto akciją ir ją fiksavo.

„Visą dieną pareigūnai dirbo renginyje, kuris pagal išduotą leidimą turėjo baigtis 17 valandą, tačiau dalis žmonių neišsiskirstė, o patraukė prie tam tikrų Seimo pastato vietų ir ėmėsi aktyvių veiksmų siekiant užblokuoti judėjimą tiek transporto, tiek asmenų, todėl priimtas sprendimas matant, kad situacija eskaluojasi, o nesideeskaluoja, parengti policijos operaciją“, – aiškino generalinis policijos komisaras.

REKLAMA

Anot jo, policija užtruko imtis veiksmų, nes pareigūnai buvo mobilizuoti kitose vietose.

„Tai šiek tiek užtruko, nes reikėjo mobilizuoti policijos pareigūnus, surinkti į vieną vietą, nes, kaip žinia, dabar policijos paslaugų daug kur reikia, vykdome daug įvairių funkcijų“, – aiškino R. Požėla.

„Nenorėčiau gal tiesmukiškai pripažinti, kad mes vėlavome, tiesiog vėlgi sakau, šis renginys turbūt skirstytas į dvi dalis. Tai pirmosios dalies metu įvyko legalus pagal leidimą renginys, mes vertinome grėsmes ir dirbo renginyje tiek pareigūnų, kiek mes matėme reikalinga. Prasidėjus tai kitai renginio stadijai įsivertinome vėlgi situaciją, kad tiek pareigūnų, kiek dirbo, yra nepakankama, todėl buvo pakelti ir antiriaušiniai mūsų pareigūnai, sudėliota tam tikra veikimo taktika, pravestas instruktažas ir svarbu, kad pakankamas kiekis pareigūnų atvyko į policijos operaciją“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot generalinio komisaro, trečiadienį policija imsis identifikuoti galimus pažeidėjus.

„Mes nuo pat ryto fiksavome, kai ką dokumentavome, tai tikrai turbūt nuo rytojaus ryto prasidės kita fazė, tai yra identifikuoti galimus pažeidimus ir aš net neabejoju, kad turbūt gausime ir pareiškimų, nes mes žinome, kad buvo apspardyti ir apstumdyti Seimo nariai ir kiti asmenys, žurnalistai, todėl manau, kad prie šios dienos įvykių dar tikrai teks padirbėti“, – tvirtino R. Požėla.

REKLAMA

Jo teigimu, pažeidėjams gali būti pritaikyta ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybės.

Keli tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų