• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos kelios akimirkos lėmė, kad lygiai prieš savaitę, kovo 11-osios naktį vilkikui įsirėžus į namą Panevėžio Smėlynės gatvėje, nežuvo šeimininkų neįgali dukrelė. Ir tik du metrai teskyrė jau sumigusius suaugusiuosius nuo sienos, kurią kiaurai pramušė sunkiasvoris automobilis. Vairuotojas išsigelbėjo spėjęs iššokti iš važiuojančios mašinos.

Vos kelios akimirkos lėmė, kad lygiai prieš savaitę, kovo 11-osios naktį vilkikui įsirėžus į namą Panevėžio Smėlynės gatvėje, nežuvo šeimininkų neįgali dukrelė. Ir tik du metrai teskyrė jau sumigusius suaugusiuosius nuo sienos, kurią kiaurai pramušė sunkiasvoris automobilis. Vairuotojas išsigelbėjo spėjęs iššokti iš važiuojančios mašinos.

REKLAMA

Pirmoji mintis – prasidėjo karas Sugriauto namo šeimininkas Dainius Vaitieka pasakoja prieš ketverius metus čia su šeima persikėlęs iš buto, tikėdamasis ramaus gyvenimo. Tačiau per tą trumpą laiką, kiek gyvena šalia vienos judriausių mieste Smėlynės gatvės, į jo privatų kiemą įlekia jau antras automobilis. Per pirmąją avariją buvo sulaužyta tvora, dabar gi ne tik jos nebeliko, bet ir kone nugriautas namas.

„Kaip dabar atsekėme, avarija įvyko dar šeštadienio naktį, prieš pat vidurnaktį. Mudu su žmona jau buvome sumigę, antrame aukšte miegojo vyresnioji dukra. Nemiegojo mažylė, ji kaip tik buvo nuėjusi į tualetą, grįždama užvėrė duris, o tada į tą namo dalį, kur jos būta, rėžėsi vilkikas“, – apie nelaimę pasakojo D. Vaitieka.

REKLAMA
REKLAMA

Jiedu su žmona miegojo už kitos sienos, nuo avarijos vietos miegamąjį teskyrė du metrai.

„Atsimenu, išgirdau garsų dunkstelėjimą, sudrebėjo, ir, kaip man atrodė, ėmė griūti visas namas. Pirmoji mintis – prasidėjo karas, bombą ant namo numetė. Kita atklydusi mintis, kad galbūt sprogo dujos“, – pamena vyriškis. 

REKLAMA

Jis skubiai šokęs iš lovos, bandė daryti duris, tačiau atverti jų nepavyko, tik pro plyšelį matėsi duris užbarikadavęs ir kone palubėje atsidūręs šaldytuvas. D. Vaitieka taip pat mena bandęs įjungti šviesą, bet jungiklis nebeveikė, buvo išmušti saugikliai.

„Basas prasibroviau per lūženas, stiklus, klykiant dukroms išbėgau laukan ir matau į namą įsirėžusią sulankstytą „furos“ kabiną, o kieme – jos priekabą. Šalia vaikšto vyriškis, kaip supratau, vairuotojas, ir dejuoja, kad jam aukšta temperatūra, bloga, nepakeliamai skauda galvą. Dar paklausiau, ar nesusižeidė, sako jis man: „Ne“, – apie baisiosios nakties įvykius pasakojo D. Vaitieka.

REKLAMA
REKLAMA

Vilkikas sumaitotas, vairuotojas – kieme Tamsoje susiradęs telefoną D. Vaitieka iškvietė pagalbą.

„Privažiavo galybė tarnybų, o aš ėmiau juos skubinti, kad greičiau užsuktų dujų, vandens tiekimą. Nes buvo nutrauktas ir dujotiekis, o vanduo tryško fontanu“, – kalbėjo namo šeimininkas. Iškviesti avarinių tarnybų specialistai darbavosi iki pat paryčių.

Jau vėliau D. Vaitieka ėmė svarstyti, kad į namą įsirėžusio krovininio automobilio vairuotojas, mašinai dar riedant į kiemą, greičiausiai bus spėjęs iš jos kabinos iššokti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nebūtų iššokęs, tikrai nebūtų likęs gyvas. Visa kabina liko sumaitota, iš jos net nebūtų vairuotojas išlipęs“, – pasakojo panevėžietis.

Kitą dieną nuo kieme stovėjusio savojo baltos spalvos BMW automobilio D. Vaitiekai teko valyti kraują. Jo prilašėjo nuo po kiemą besiblaškiusio sužeisto vilkiko vairuotojo rankų ir veido. Suniokoto namo šeimininkas iš pareigūnų sako išgirdęs, kad vilkikas buvęs pakrautas, jo vairuotojas – lietuvis.

„Paprastai kieme po langais laikau savo darbinį mikroautobusą. Jei ir nelaimės dieną jis būtų ten stovėjęs, gal būtų kiek apsaugojęs namą. Bet tądien buvau palikęs kitur“, – kalbėjo D. Vaitieka.

REKLAMA

Ieškos laikinų namų

Vilkikas suniokojo Vaitiekų tvorą, aplaužė medžius, ketvirtadalį namo pavertė šipuliais, o visą namą gerokai perkreipė.

D. Vaitieka svarstė, kad vargu ar taip iš pamatų išjudintą namą pavyks suremontuoti. Dabar sugriauto namo dalis aptempta plėve, antrąjį aukštą prilaiko laikinos atramos. Šeimininko žmona su dukromis ir dviem šuneliais buvo priverstos pastogės pasiprašyti pas giminaičius. Apgriauto namo saugoti paliktas didysis šeimos šuo, antrame aukšte nakvoja ir pats šeimininkas.

REKLAMA

„Negaliu palikti savo turto. Namas juk liko kiauras, nebėra sienos“, – guodėsi vyras.

Kadangi namas pirktas paėmus paskolą, jis, pasak D. Vaitiekos, draustas. Tad materialinę žalą šeima tikisi atgauti.

„Bet kas atlygins išgąstį? Mažoji mergaitė po šios avarijos naktimis šoka iš miegų, žmona verkia, neatsigaunu ir aš“, – neslėpė šeimininkas.

Tai – jau antras kartas, kai į jo namus įvažiuoja automobilis. Pirmąjį buvo įlėkusi lengvoji mašina. Tąkart sulaužiusi tvorą, namo ji nesiekė – sulaikė medžiai. Šie, avarijos pažeisti, netrukus nudžiūvo. Dabar D. Vaitiekos šeima gyvena rūpesčiu, kur gavus išsinuomoti namuką ar jo dalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turime tris šunis, tad bute mums gyventi nelabai paranku“, – sakė nelaimės ištiktas vyriškis.

Avarija po avarijos

Už poros namų nuo D. Vaitiekų šeimos gyvenanti Aušra Tamoliūnienė taip pat tapo šios avarijos nukentėjusiąja.

Tas pats vilkikas sulaužė jos namų metalinę tvorą.

„Gero metro trūko ir sumaitota būčiau aš pati. Vilkikas pralėkė pro mano namus, sulaužė tvorą išvertęs jos stulpus, o tada dar kiek pariedėjęs įsirėžė į kaimyno namą“, – kalbėjo A. Tamoliūnienė.

REKLAMA

Iki įvykstant avarijai, moteris jau buvo įmigusi, o tuomet išgirdo duslų bumbtelėjimą. Į garsą pernelyg nesureagavo ir miegojo toliau, o apie ketvirtą valandą ryto ją pažadino beldimas į langą. Beldė policijos pareigūnė.

„Kai atidariau duris, ji manęs klausia, ar žinau, kad įvyko avarija, išversta mano tvora. Tada ir sužinojau, kas čia įvyko ir kokia baisi nelaimė nutiko mano kaimynui. Kitą rytą tvoros liekanas susirankiojau“, – pasakojo A. Tamoliūnienė.

REKLAMA

Ir į jos tvorą automobilis įvažiuoja jau antrą kartą.

„Girdime, kad tvarkys mūsų Smėlynės gatvę. Turėtų kažkokius atitvarus įrengti. Nes dabar mes esame taikiniai“, – susirūpinusi A. Tamoliūnienė.

Aptemo akyse

Dėl neeilinės avarijos Smėlynės gatvėje policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūnės teigimu, vilkiko 38-erių vairuotojas buvo blaivus.

Vyras aiškino, jog važiuojant jam tiesiog aptemę akyse.

Namai ir tvoros – nereti taikiniai

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Virginijus Mačėnas teigia, jog Panevėžio mieste į gyvenamųjų namų sienas, o ypač – į tvoras, automobiliai atsitrenkia ne taip ir retai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ne kasdieniai tai įvykiai, bet jų būna“, – patvirtino viršininkas.

Pačių avaringiausių miesto vietų, kur įvyksta būtent tokio pobūdžio nelaimės, V. Mačėnas teigė negalintis įvardyti.

Į klausimą, kas padėtų apsaugoti nuo tokių įvykių, Kelių policijos skyriaus viršininko atsakė trumpai: „Vairuotojų atsakomybė. Viadukų juk nepristatysi.“

Pareikalavo aukos

O senieji panevėžiečiai tikriausiai mena prieš maždaug penkis dešimtmečius miestą sukrėtusią avariją, kai buvo apgriautas namas Tulpių gatvėje ir žuvo žmogus. Prieš metus „Sekundė“ aprašė buvusio kelių milicininko Algirdo Mickevičiaus papasakotą dramatišką atvejį, kai ne perėjoje į Tulpių gatvę išėjęs senyvas pilietis sukėlė avariją.

REKLAMA

Per ją žuvo ir pats pėsčiasis, ir buvo gerokai apgriautas mūrinis Tulpių gatvės gyvenamasis namas. Bandydamas aplenkti atsiradusią kliūtį – pėsčiąjį, į namą tuomet įsirėžė 5-ojo maršrutinio autobuso vairuotojas. Po šios nelaimės buvo pasklidusios kalbos, kad ją sukėlė tuomet po Panevėžį vaikščiodavusi keistuolė, pavarde Šiaudinienė.

Ji žegnodavusi autobusus, tad manyta, kad toks jos „pasirodymas“ buvo tapęs avarijos priežastimi. Tačiau buvęs pareigūnas A. Mickevičius Šiaudinienės versiją paneigė. Skaudžios avarijos priežastimi buvo tapęs neatsakingas pėsčiasis.

Autorius: Daiva Baronienė

Šaltinis: sekunde.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų