"Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys kategoriškai nesutinka su unikalaus objekto - pasukamojo tiltelio suniokojimu, nesutinka, kad jo vietoje būtų statomas naujas tiltas, reikalauja, kad senasis tiltelis būtų restauruotas taip, kaip numatyta suderintame projekte, kad jis būtų atstatytas į savo seną vietą ir toliau, rankomis sukiojamas, džiugintų miestiečius bei turistus", - tokį raštą vakar išplatino minėto padalinio vadovas Naglis Puteikis. Skamba grėsmingai, bet ramina tai, kad niekas to tiltelio net nesiruošia niokoti.

Anot N. Puteikio, prieš pusantro šimto metų pastatytam unikaliam pasukamam tilteliui Klaipėdos piliavietės užutėkyje esą iškilo grėsmė: jo savininkai nori jį pakeisti visiškai nauju tiltu, o senąjį išmontuoti. Be to, jo restauravimui skirtos Europos Sąjungos lėšos jau panaudotos kitur - naujoms krantinėms įrengti, todėl senajam tilteliui sutvarkyti pinigų nebeliko.

Pagal darbų grafiką, tiltas turėjo būti restauruotas dar pernai birželį. Tačiau UAB "Hidrostatyba" statybininkai tiltą, pernai nukėlę ir nuvalę nuo jo dažus, paliko rūdyti baloje, nors pagal suderintą projektą ir išduotą leidimą jis turėjo būti tvarkomas taip, kad ant jo nelytų. Statybininkai darbų niekaip nepradeda ir vilkina, aiškindami, kad neranda kniedytojų, - tvirtino N. Puteikis.

REKLAMA

Pastabas priėmė

AB "Klaipėdos laivų remontas"(KLR) generalinis direktorius Alvydas Butkus teigia, kad apie tiltelio išmontavimą kalbama nebuvo. KLR parodė iniciatyvą dėl antro tilto statybos. Pasak įmonės vadovo, kad ir bus atstatytas pasukamasis tiltelis, turint omenyje, kad ši teritorija tampa vis didesnių žmonių srautų traukos centru, jo vieno nepakaktų, todėl būtina galvoti apie alternatyvų tiltą. Bendrovė, analizuodama situaciją, rengia studiją ir tariasi su paveldosaugininkais. Viename iš pasitarimų dalyvauti buvęs pakviestas ir N. Puteikis. Įmonė išsakė savo problemą dėl didelių žmonių srautų ir kaip vieną iš variantų siūlė, jog galbūt pasukamasis tiltelis gali būti iškeltas ir pastatytas kaip eksponatas. Tačiau N. Puteikis buvo prieš ir teigė, kad pasukamasis tiltelis turi būti veikiantis, pastatytas ten, kur buvo, ir atlikti tokią pačią funkciją.

"Mes tokias pastabas priėmėme, su jomis sutikome ir tolesnius savo planus bei darbus darome turėdami omenyje, kad pasukamasis tiltelis stovės savo vietoje ir bus veikiantis", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Butkus.

Jis patikino, kad tiltelio niekas nežada išmontuoti. Antras tiltas galbūt būtų statomas šalia senojo ar iš pilies, ar iš Danės upės pusės. Galimas daiktas, jį įmonė pastatys savo lėšomis. Pasak A. Butkaus, tai būtų modernus elektrinis pakeliamas tiltas ir netrukdytų nei žmonėms eiti, nei laivams plaukti į Pilies uostelį.

Baigiasi kantrybė

Tuo metu UAB "Hidrostatyba" statybos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Biesevičius "Vakarų ekspresui" tvirtino, kad patys paveldosaugininkai iškėlė daug reikalavimų, ilgai vilkino projektus, tad kaltinimai jų atžvilgiu esą visiškai nepagrįsti.

Anot jo, paminklosaugininkai reikalavo tiltelio nukėlimo projekto, kuris buvo daromas net 3 kartus, jų reikalavimu, buvo nuvalyti dažai, idant būtų galima pamatuoti kiekvieną tiltelio detalę. Paskui jie pareikalavo darbo projekto. Pasak A. Biesevičiaus, šį projektą rengė žmogus, turintis specialų atestatą, paskui projektas buvo ilgai derinamas su paveldosaugininkais. Suderintą projektą "Hidrostatyba" gavo tik prieš dvi savaites.

REKLAMA

"Jie vilkino projekto derinimą tris mėnesius, o mus kaltina, kad per dvi savaites nespėjome nieko padaryti. Tai tarsi šmeižtas. Man jau trūksta kantrybės. Patriotu reikia būti, o ne jį vaidinti", - piktinosi A. Biesevičius.

Išveš į dirbtuves

A. Biesevičius patikino, kad tiltelį ruošiamasi restauruoti. Vakar jau baigtas rengti technologinis projektas, be kurio nebuvo galima pradėti darbų. Dabar jis vėl bus derinamas su paveldosaugininkais, nes, anot A. Biesevičiaus, pamatę, kad tiltelis išvežtas, pradės šaukti, kad tai padaryta be jų leidimo. Jeigu jie pritars tam projektui, tai pasukamasis tiltelis per savaitę bus išvežtas į dirbtuves Šilutės plente. "Hidrostatybos" atstovas patikino, kad šis objektas yra saugomas kaip kiaušinis ir jam tikrai nieko nenutiks.


Rašyti komentarą...
M
Mauras
2009-10-02 09:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
hidrostatyba nori greičiau gauti savivaldybės pinigėlius, nepaisant blogų oro sąlygų dėjo ir deda visas pastangas ant mūsų problemos, o čia visokie puteikiai neaišku ko reikalauja... blogi, blogi paveldosaugininkai.

O gal visgi žurnalisto etika turėtų priverst pakalbinti ir kitą pusę? Jei ta etika kur nors dar egzistuoja...
Atsakyti
0

a
agne
2009-10-02 09:48:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
būtų labai įdomu išgirsti kitą pusę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų