Pamatykite savo akimis: Vilnių nuspalvino eitynės už lygybę

Vilniaus centre šeštadienį startavo ketvirtą kartą rengiamos lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų (LGBT) bei juos palaikančiųjų eitynės „Už lygybę!“.

103

Nuo sostinės Bernardinų sodo pajudėjo tūkstantinė žmonių kolona, nešinų vaivorykštės spalvų vėliavomis, balionais, plakatais. Sostinės centras šurmuliuoja trankia muzika, iš atvirų autobusų eitynių dalyviai mojuoja praeiviams.

(103 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje prasidėjo eitynės už lygybę

Renginio tvarką prižiūrintys policijos pareigūnai kol kas nesiima vertinti, kiek eitynėse dalyvauja žmonių, tuo metu festivalio „Baltic Pride“ organizatorių Lietuvos gėjų lygos atstovų teigimu, eitynėse Gedimino prospektu dalyvauja apie 10 tūkst žmonių.

„Aš tikiuosi, kad susirinks daugiau nei 10 tūkst. žmonių. Prisiminkime 2010 - uosius, 2013- uosius, 2016 - uosius metus, aš matau, kai miestas ir žmonės keičaisi. Ir aš manau, kad pokyčiai ne už kalnų. Tai yra politikai pradės galvoti mus, kad mes irgi taip pat esame jų rinkėjai. Už mano nugaros stovi 10 tūkst. žmonių, tai čia stipri žinia, kad mes esame visi šeima, nepriklausomai nuo to, kokios mes esame orientacijos“, – žurnalistams sekmadienį sakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Baltijos šalių seksualinių mažumų paradai kasmet vyksta kaskart kitoje šalyje – pernai Rygoje vykusiose eitynėse dalyvavo daugiau kaip 8 tūkst. dalyvių.

Eitynėse Vilniuje dalyvauja parlamentinių Liberalų sąjūdžio atstovai, Socialdemokratų partijų vadovai, taip pat daugelio Europos Sąjungos šalių, JAV, Kanados ambasadoriai, Švedijos užsienio prekybos ministrė Ann Linde, Nyderlandų europarlamentarė Sophie in 't Veld, Škotijos vyresnių žmonių ir lygybės ministrė Christina McKelvie. 


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2019-06-08 12:47:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Normalūs žmonės, sveikos psichikos, kad ir yra kitos orientacijos taip nesidarkys - tai papūgų karnavalas. Normali šeima yra normali, o visa kita gamtos išdaigos, bet taip darkytis sveiki žmonės tikrai negali, aš esu pakanti visiems ligoniams.
Atsakyti
-3

x
x
2019-06-08 12:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
As niekada neinu stebeti ju eityniu, net uzuoliadas uztraukiu. Nes jei neskirtume demesio tai nebutu ir to cirko. Eitu tusciomis gatvemis, skambindami savo kankolais, jokio idomumo. Nebutu pries ka demonstruotis ir provokuojanciai elgtis. Dabar eina ziopliai, stebi, piktinasi, o jiems to ir tereikia.
Atsakyti
-2

M
Močiutė su seneliu
2019-06-08 13:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėtumėm šeimoj lesbietę ar gėjų, aišku mylėtumėm kaip ir kitus vaikus, o ir savo tokių bendradarbių taipogi neignoruotumėm,tačiau... kam TOKIOS-TOS demonstracijos ? Čia tai jau įžulios kvailystės,nemalonios ir net neleistinos.Toks įžūlus demonstravimasis, tarsi piršimasis,skatinantis lyg ir paleistuvingą iškrypusį gyvenimą.
O kaip jie(jos) auklėja savo ("savo") vaikus ? Kuris tėvelis,kuri mama ??? Iškraipo vaikų mąstyseną, psichiką...,gal net toliau skatina lytinius iškrypimus.Gal todėl ir daugėja pedofilų ?
Duok Dieve jiems sveikatos, tačiau nereikia tuo džiaugtis,didžiuotis, demonstruotis ir dargi viešai.
Be to, mums netgi TIKROJI VAIVORYKŠTĖ TAPO NEMALONI, NEMIELA. O anksčiau, bežiūrint malonus jausmas apimdavo. Galėtų jie pasirinkti,savo organizacijai-grupei kitos spalvos vėliavą-simbolį. GAILA !
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų