Paluckas kritikuoja privalomąją karinę tarnybą: tai nereikalinga prievarta

Trečiadienį paskelbtas 2020 m. šauktinių sąrašas sukėlė įvairių diskusijų socialinėje erdvėje. Šiemet į sąrašus įtraukti 38 tūkstančiai jaunuolių nuo 18 iki 23 metų. Tarp jų ir aukštųjų mokyklų studentai. Tarp besipiktinančių šaukimo tvarka ir šauktinių sąrašais atsidūrė ir Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas, kuris pasidalino žinute savo „Facebook“ paskyroje. 

Ir vėl šaukimai atlikt tarnybą!

Ir vėl grąsinimai baudžiamosiomis bylomis tiems, kas nenori eiti mokytis "mylėt Tėvynės".

Čia yra du aspektai - nereikalinga prievarta ir bjauri nelygybė, kai "loterija" nuo tarnybos atleidžia sėkmingus piliečius (besimokančius ir t.t.), o mažiau sėkmingus surenka, – pasipiktinimo neslėpė G. Paluckas. 

Socialdemokratų lyderis kritikuoja priverstinę karinę tarnyba ir teigia, kad partijos požiūriu ji turėtų būti savanoriška. 

Tik priminsiu, kad mes, socdemai, pasisakom už profesionalią+savanorišką tarnybą.

Šią nuostatą siūlysiu įtraukti ir į partijos Seimo rinkimų programą 2020.

Naujienų portalas tv3.lt praneša, kad 2020 metų šauktinių sąrašus ir nurodymus dėl atvykimo datos galima pamatyti svetainėje sauktiniai.karys.lt.

Iš į sąrašus šiemet patekusių jaunuolių į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus.

Įtraukė ir studentus

Šiemet sąrašus pirmą kartą įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai.

Patekę tarp šauktinių, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba nenutraukus studijų pasirinkti – jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (vyksta 3 metus savaitgaliais), arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose (3 metus). 

Nepasirinkus nė vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas būtų pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai, bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo. Pabaigę studijas jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus. 

REKLAMA

Už prievolės nevykdymą – ir baudžiamoji atsakomybė

Šauktinių sąrašuose prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami.

Į šaukiamųjų sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki sąrašų sudarymo bus pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos. 

Sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas. 

Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-01-15 19:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
šaunuolis Paluckas, kokia čia prievartą, tegu eina savanoriai. Dar ir studentams liepia eiti, nesąmonė
Atsakyti
-8

T
Tom
2020-01-15 19:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jonai, jeigu nežinai, studentai kurie yra įtraukti, gali atsisakyti/sustabdyti studijas laikinai/KASP tarnybą atlikti. Taigi mažiau skleiskit nesąmones.
Atsakyti
-3

Y
Yra dar
2020-01-16 02:10:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mąstančių žmonių..valio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų