Paaiškino, kodėl Ramūnas Karbauskis staigiai nurimo Pastebi prezidentės įtaką

Valdantieji „valstiečiai“ sušvelnino savo poziciją dėl alkoholio prieinamumo griežtinimo, nes susidūrė su visuomenės kritika. Tai, kad politikai nesitikėjo tokio pasipriešinimo, rodo jų nepatyrimą ir lyderystės trūkumą, teigia Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau teigė, kad kompromisų dėl alkoholio nebus, tačiau ketvirtadienį Seimas nubalsavo už švelnesnį Alkoholio kontrolės įstatymo variantą. Jame nenurodoma, kad nemokamų renginių metu alkoholio galima prekiauti tik aptvertose teritorijose.

„Yra kelios priežastys - viena susijusi su vieša reakcija, kurios veikiausiai nesitikėjo, kad ji bus tokia kritiška. Ir ne tik iš tiesiogiai su tuo susijusio verslo įmonių, bet apskritai iš kitų žmonių: analitikų, dainininkų, visuomenės nuomonės formuotojų. Man atrodo, tai yra ženklas, kad prieš teikiant priemones nebuvo įvertinta visuomenės reakcija ir tai rodo tam tikrą nepatyrimą, lyderystės stoką“, - BNS sakė R.Vilpišauskas.

Susiejo ir su prezidentės įtaka

Jis taip pat teigė, kad „valstiečių“ pozicija galėjo švelnėti ir dėl verslo bei prezidentės spaudimo.

„Kita priežastis susijusi su įvairių verslo grupių reikštais protestais, tos įmonės, kurių veikla gali būti paliesta tiesiogiai, jos gana aktyviai veikė tiek viešai, tiek teikdamos savo poziciją politikams. Neatmesčiau, kad tai galėjo padaryti įtaką koalicijos partneriams socialdemokratams ir kitoms frakcijoms. Iš to kas viešai skelbta, neatmesčiau, kad ir prezidentės tam tikro įsikišimo būta, bet apie tai nėra daug informacijos, tad tai tik spėjimas“, - teigė R.Vilpišauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad „valstiečių“ siūlyti griežtinimai kritikuoti dėl to, kad yra nukreipti ne į tas visuomenės grupes, kurioms labiausiai reikia apriboti alkoholio vartojimą. Todėl, anot jo, kyla klausimas, kodėl „valstiečiai“ nesivadovavo kaštų ir naudos analize, prieš teikdami siūlymus, nors prieš rinkimus deklaravo, kad elgsis būtent taip.

„Kyla klausimas, kiek ši valdančioji dauguma laikosi Valstiečių ir žaliųjų partijos rinkiminėje programoje labai aiškiai deklaruoto principo, teikiant kiekvieną naują pasiūlymą, taikyti kaštų ir naudos analizę. Man atrodo, kad bent besidomintiems politika ir sukėlė daugiausiai klausimų“, - sakė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų