Paaiškino, kada rūkančiuosius neleistinose vietose drausmins policija

Seimui apribojus vietų, kur galima rūkyti, skaičių, gyventojams kyla klausimas, kas supaisys, jog naujosios tvarkos nuo kitų metų būtų laikomasi. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pripažįsta, kad policijos pajėgos tam yra per mažos, todėl gyventojų pažeidimais dėl rūkymo rūpinsis namų bendrijos, namo administratorius ir savivaldybė.

Seimas ketvirtadienį palaimino pataisas, kuriomis draudžiama rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. 

Taip pat nuo kitų metų bus draudžiama rūkyti viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir lauko kavinėse, restoranuose, baruose prie staliukų, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Dar rūkyti bus draudžiama lauke vykstančių sporto varžybų ar kitų lauke vykstančių renginių metu, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Paaiškino, kada įsikiš policija

Anot vidaus reikalų ministrės R. Tamašunienės, ilgai derintas įstatymo projektas galų gale suderintas taip, kad policijos pareigūnai įsikištų tik kraštutiniais atvejais.

„Pirmuoju etapu pati namų bendrija arba suteiks leidimą rūkyti, arba nesuteiks. Tai yra namų bendrijos sprendimai. Bus namų bendrijos, kur bus galima rūkyti, aš taip tikiuosi. Galbūt ten, kur bus draudžiama, jeigu žmogus piktnaudžiauja, namo administratorius turėtų sureaguoti į pasakymą, kad žmogus nesilaiko nustatytų taisyklių. 

Tuomet dar yra savivaldybės viešosios tvarkos skyriai. Ir tik kraštutiniais atvejai bus įsikišama pareigūnų“, – Seime kalbėjo ministrė.

R. Tamašunienė pripažįsta, kad policijos pareigūnų pajėgos yra per mažos, kad jos pajėgtų reaguoti į kiekvieną su rūkymu susijusį pažeidimą.

„Pareigūnų funkcijoms, kurių kasdien vis didėja, tiek pajėgų mes neturime, kad blaškytis. Pagrindines funkcijas, kurias turi atlikti mūsų pareigūnai, dar papildomai užkrauti naujais...“ – sakė ministrė.

REKLAMA

Privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų pas kaimynus

Pagal priimtus pakeitimus šios nuostatos įgyvendinimo tvarką turės nustatyti Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. Už informacinių ženklų apie draudimą rūkyti daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose įrengimą bus atsakingas to pastato bendrojo naudojimo objektų administratorius, daugiabučio gyvenamojo namo bendrija arba savivaldybės vykdomoji institucija.

Įstatyme įtvirtinta, kad pastato ar buto savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi nekilnojamuoju turtu ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko patalpas bei į to paties buto patalpas.

Teisę atlikti administracinio nusižengimo tyrimą turinčio pareigūno reikalavimu buto arba patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas turės šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą).

Buto ar patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas, nenurodęs asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenų, atsakys Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-10-01 13:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Policija ir laukia tokių kvailų įstatymų:kas kaukės neužsidėjęs,kasparūkys ne vietoj,kasbe lėmenės su dviračiu prvažios.Kam tie nusikaltėliai?tegul patys su jais kovuoja
Atsakyti
-4

P
Proto bokstai
2020-10-01 13:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Proto bokstai, verciate rukorius rukyti butuose ir tuom nuodyti esancius namuose vaikus.
Atsakyti
-7

J
Juozas
2020-10-01 13:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
seimo nariams reikia paodyti savo darba tai ir prikuria visokiu nereikalingu istatymu kuriu niekas nevykdys
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų