„Šiuo metu turime 37 parašus ir daugiau neberenkame“, – BNS sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Inicijuoti parlamentinį tyrimą reikia ne mažiau kaip 36 Seimo narių parašų.
Pasak jo, be opozicinių liberalų ir konservatorių teikimą atlikti parlamentinį tyrimą pasirašė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius ketvirtadienį ryte žurnalistams patvirtino, kad komisija ketina peržiūrėti A.Skardžiaus teisėkūros iniciatyvas, naujienų portalui 15min.lt pranešus, kad politikas galėjo atstovauti vėjo energetikų interesams iš to turėdamas asmeninės naudos..
Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė manąs, kad žiniasklaidoje paskelbta informacija reikalauja tyrimo.
„Prielaidos padarytos pakankamai rimtos, kad Seimo narys, dirbdamas Seime, atstovauja vienos iš grupių interesams. Jei tai susiję su įstatymų priėmimu ar nepriėmimu, tai nėra normalu, ir reikėtų atsakyti į klausimus, taip yra ar ne“, – teigė jis.
Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Andrius Palionis savo ruožtu pranešė, kad frakcija kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, jog ši įvertintų A.Skardžiaus teiktus įstatymų projektus, o šeštadienį A.Skardžių svarstys Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisija.
A.Skardžius ketvirtadienį žurnalistams tvirtino esąs už Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimą.
„Mano iniciatyva buvo kreiptis į Antikorupcijos komisiją, kad būtų išsiaiškinta, ar aš esu pateikęs nors vieną proteguojantį projektą, ar priešingai – mano visi projektai buvo ginantys viešąjį interesą, kad būtų sumažinta našta vartotojams, kad būtų sumažintos remiamos saulės kvotos, sumažintos biokuro ir biodujų remiamos kvotos. Taip pat neleisti be konkurso patekti įmonėms į Baltijos jūrą“, – tikino parlamentaras.
„Visą laiką atstovavau tik viešajam interesui, todėl kaltinimai nepagrįsti, siekiant visai kitų tikslų“, – tvirtino jis.
A. Skardžius sakė jaučiantis ir partijos, ir frakcijos paramą, todėl neketinąs iš niekur trauktis.
Naujienų portalas 15min.lt trečiadienį pranešė, kad parlamentaro A. Skardžiaus šeima gauna pajamų iš vėjo energetikos vystytojų.
17-os 2,3 megavato galios jėgainių parką Šilutės rajone, Čiūtelių kaime valdo 2005-aisiais „Lietuvos energijos“ skelbtą konkursą laimėjusi „Naujoji energija“, ji šiuo metu nuomojasi sklypus iš bendrovės „Renovacijos partneriai“. Pastaroji bendrovė žemę nuomojasi iš vietos gyventojų, įskaitant ir A. Skardžiaus šeimą. Per metus už beveik 27 hektarų sklypo nuomą politikui mokami 24 tūkst. eurų.
Portalo teigimu, A. Skardžiaus gaunama suma už žemės nuomą verslininkams yra 12-28 kartus didesnė, nei mokama greta esančių sklypų savininkams.
Anot portalo, visų veikiančių bendrovių – „Naujosios energijos“, „Energijos versmės“ ir „Renovacijos partnerių“ – akcininkai ir steigėjai yra tie patys: Nijolė Butovskienė, Dainius Jurėnas, Romualdas Patalavičius arba jų šeimos nariai ir jų įmonės. „Energijos versmei“ nuo 2009-ųjų vadovauja Tadas Navickas. Visi šie asmenys, išskyrus D.Butovskienę, 2009-ųjų liepą dalyvavo įkuriant Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociaciją (LAIEA). Jai vadovauti buvo paskirtas 2008-2012 kadenciją į Seimą nepatekęs A. Skardžius.
Parlamentaras tikina, kad jo veikla Seime niekaip nesikerta su iš vėjo jėgainių vystytojų per tarpininkus gaunamomis pajamomis, nes jis tik nuomoja žemę.
Portalas nurodo, kad nuo 2012 metų A. Skardžius dalyvavo Seime rengiant mažiausiai penkis teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais, pateikė mažiausiai aštuonis pasiūlymus, susijusius su šia sritimi.