Oficialus „Brexit“ įgyvendinimo planas Lietuvai nieko gero nežada

Didžiosios Britanijos vyriausybė parlamentarams pateikė oficialų „Brexit“ įgyvendinimo planą. Analitikai sako, kad "baltąja knyga" pavadintas planas patvirtina kai kuriuos anksčiau premjerės Theresos May išsakytus ketinimus, tačiau konkretumo jame nedaug.

Imigrantų likimas neaiškus

Naujasis dokumentas nurodo, kad kaip bus elgiamasi su imigrantais iš ES, priklausys nuo to, kaip su bus elgiamasi su britais kitose Bendrijos šalyse. Tačiau konkrečiau šis teiginys nepaaiškinamas. Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala sako, kad emigrantams iš Lietuvos naujasis planas nei aiškumo, nei gerų žinių neneša.

„Kol kas nuostatos apie ES piliečius gyvenančius ir legaliai dirbančius Didžiojoje Britanijoje nėra išgrynintos. Tik nurodoma, kad statusas dabar ten gyvenančių imigrantų priklausys nuo to, kaip bus nuspręsta tvarkytis su britais, gyvenančiais kitose ES šalyse. Taigi kažkokių didelių garantijų neduodama. Tačiau analitikai prognozuoja, kad žmonių, kurie jau yra atvykę į Britaniją, statusas nebus klibinamas. Jie galės likti, dirbti ir gyventi, kaip iki šiol“, – mano politologas.

Atvers duris tik tam tikrai grupei žmonių

Anot L. Kojalos, daugiausia klausimų kels imigracija ateityje. Būtent šį klausimą britai stengsis išspręsti greičiausiai.

„Vienas iš pagrindinių faktorių, lėmusių Brexit balsavimo baigtį, buvo noras apriboti emigrantų kiekį. Iki šiol kasmet atvyksta keli šimtai tūkstančių žmonių. Dalis britų nepatenkinti tuo, kad jie užima darbo vietas, kad yra pigesnė darbo jėga. Taigi „baltojoje knygoje“ principas riboti atvykstančiųjų kiekį išlieka. Akivaizdu, kad pagal darbo rinkos poreikius bus atidarinėjamos durys užpildyti tam poreikiui. Tačiau tokio masinio judėjimo nebebus. Taps daug sunkiau atvykti, dirbti, gyventi“, – prognozuoja L. Kojala.

Dėl imigracijos kontrolės aukoja vieningąją rinką

Pateiktame dokumente patvirtinama, kad siekdama kontroliuoti imigraciją šalis pasitrauks iš ES vieningosios rinkos. L. Kojala sako, kad britams bus sunku pasiekti palankių pasitraukimo sąlygų. „ES gins savo vieningąją rinką. Buvo manoma, kad britai gali likti vieningosios rinkos dalimi, sutikdami su tam tikromis sąlygomis. Bet akivaizdu, kad tai neįvyks, nes vieningosios rinkos vienas iš principų yra laisvas asmenų judėjimas. Britai to atsisako. Jie būtų patenkinti dėl laisvo kapitalo ir prekių judėjimo. Bet jiems nepatinka laisvas asmenų judėjimas. Tai lemia, kad jie nedalyvaus vieningoje rinkoje. Vadinasi, ES turės apginti savo ekonominį interesą ir neleisti britams pasiekti palankių sąlygų. Kad britai netaptų sėkmės istorija“, – aiškina politologas.

REKLAMA

Anot jo, britams pasitraukus iš vieningosios rinkos, Lietuva taip pat pajus prekybos su Didžiąja Britanija apribojimus. Tačiau apie to pasekmes kalbėti dar anksti.

ES britų sėkmė reikštų pralaimėjimą

L. Kojala sako, jog ES darys viską, kad neleistų britams pilnai įgyvendinti savo pagrindinių tikslų. Mat Didžiosios Britanijos sėkmė paskatintų kitas šalis suabejoti ES reikalingumu. „ES vienas pagrindinių tikslų – neleisti britams tapti sėkmės istorija, kai jie išsirankios ką nori ir Bendrijos ir išstos. Nes tai gali paskatinti judėjimus Nyderlanduose, Prancūzijoje ir kitur, bei apskritai priversti abejoti ES reikalingumu“, – teigia politologas.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2017-02-03 09:15:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuviai dabar jau sujudo ir priima DB pilietybę.
Atsakyti
0

R
Rolandas
2017-02-03 14:39:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar aktualiai lietuviams reikia judinti dvigubos pilietybes klausima. Nes mano situacija tokia, esu grynakraujis Lietuvis, gyvenu UK jau virs 3 metu tad patenku i ta sarasa kai galesiu prasyti pilietybes atejus laikui, noreciau pilietybes nes planai mano dideli, bet jokiu budu nenoriu prarasti Lietuvos pilietybes nes tai man labai brangu. Tad imigrantai turim kurti FB grupe, vienitys masiskai ir klibinti sita dvigubos pilietybes klausima Lietuviu tautybes asmenims!
Atsakyti
0

A
AS
2017-02-03 19:41:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susikisa i ru..ra anglistu gyvenima. Kam jie reikalingi. Mums lietuviams ir Norvegijoje dabar gerai:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų