Oficialu: Baltijos šalys išplės sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams

Lietuva, Latvija ir Estija penktadienį išplės sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus, pranešė Lietuvos prezidentūra.

Juodasis sąrašas bus papildytas daugiau nei šimtu asmenų, įskaitant teisėjus, prezidento administracijos ir jėgos struktūrų pareigūnus.

„Prezidentas po šiandien įvykusio susitikimo su užsienio reikalų ministru įgaliojo skelbti papildomą sąrašą Baltarusijos piliečių, kuriems bus draudžiama atvykti į Lietuvos teritoriją. Tą planuojama padaryti rytoj, tuo pat metu tą ketina daryti ir Latvija bei Estija“, – BNS pranešė prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pasak Prezidentūros, penktadienį planuojamame paskelbti juodajame sąraše yra 103 asmenys iš Baltarusijos jėgos struktūrų, Omono, Aukščiausiojo ir Konstitucinio teismų teisėjai, Prezidento administracijos atstovai.

Papildomos sankcijos skelbiamos po trečiadienį įvykusios slaptos A. Lukašenkos inauguracijos. Lietuva ir kitos Vakarų valstybės nepripažįsta rugpjūtį Baltarusijoje vykusių rinkimų rezultatų ir A. Lukašenkos, kaip legitimaus šalies prezidento.

Baltijos šalys sankcijas A. Lukašenkai ir dar 29 režimo pareigūnams paskelbė rugpjūčio pabaigoje. Sąraše esantiems asmenims draudžiama atvykti į Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Europos Sąjunga taip pat svarsto skelbti bendras sankcijas, tačiau sprendimas dėl diplomatinių ginčų nepriimtas iki šiol.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-24 16:58:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sancijos bus ne jiems, o mūsų besmegeniams!!! Daug kas Baltarusijoje iš seimūnų verslus turi, fūros per ten važiuoja.... taip, kad idijotizmui ribų nėra. O batka jau inauguravosi ir švilpt jam ant tų mūsų puspročių.
Atsakyti
-3

A
As
2020-09-24 17:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepalaikau as batios ir neesu jo gerbejas bet batia maladiec jis ira tikras prezidentas jis moka valdit savo sali ir jam nusispjauti ant tokiu gliusiu dibiliskos Lietuviskos KORUMPOTOS VALDZIOS :-)
Atsakyti
-3

K
Klumpakojis
2020-09-24 17:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dejo jis ant jusu,o Klaipeda liks be darbo cia 100%
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų