NVSC: Covid-19 sergantys asmenys epidemiologinę informaciją galės pateikti patys

Koronavirusu užsikrėtę asmenys epidemiologinę informaciją Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) nuo šiol galės pateikti savarankiškai, užpildę internete patalpintą anketą.

Kaip ketvirtadienį pranešė NVSC, žmonės, kurie gaus teigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą, iš karto specialistams galės pateikti epidemiologinius duomenis apie save, nelaukdami specialistų ar savanorių skambučio.

Tam žmogus NVSC interneto svetainėje adresu https://atvejis.nvsc.lt/ turės užpildyti nustatytos formos anketą ir pateikti prašomą informaciją, atsakydamas į klausimus.

Tikimasi, kad taip sutrumpės informacijos gavimo grandinė, o patys anketą pildydami žmonės pateiks tikslesnius duomenis, nes turės daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino, nurodyti asmenis, su kuriais turėjo kontaktą.

Anketoje žmogaus klausiama, kokiomis aplinkybėmis jis užsikrėtė, prašoma įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, nurodyti darbovietę, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, pateikti duomenis apie jaučiamus simptomus bei nurodyti sąlytį turėjusius asmenis ir kitą svarbią informaciją.

Tai leis užtikrinti, kad į NVSC sistemą greičiau pateks visa epidemiologams aktuali informacija, taip pat ir informacija apie rizikingą sąlytį turėjusius žmones, kuriems reikia izoliuotis, siekiant užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų