Nužudymo Verkių parke byla pasiekė teismą: įtariamajai gresia kalėti iki gyvos galvos

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais kaltinamuoju aktu į Vilniaus apygardos teismą perdavė baudžiamąją bylą dėl itin didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo, rašoma policijos pranešime spaudai. 

10

„2019 m. liepos 17 d. miško masyve, Verkių gatvėje, Vilniuje, aptiktas apdegęs moters (gimusios 1933 m.) kūnas su daugybiniais viso kūno durtiniais-pjautiniais sužalojimais. Įvykio vietoje aptikta dalis nužudytosios asmeninių daiktų, tačiau nebuvo jokių jos asmenybę patvirtinančių dokumentų, kūnas buvo uždengtas medžio šakomis bei neatpažįstamai apdegęs.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mįslingas moters nužudymas: įtariamoji ir sudeginta auka galėjo būti nepažįstamos

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ajame skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d.)“, – rašoma pranešime.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kraupus radinys Verkių parke

„Pasitelkus gausias sostinės policijos pareigūnų pajėgos, atlikus eilę ikiteisminio tyrimo veiksmų bei išanalizavus gautą informaciją, karštais pėdsakais nustatyta ir sulaikyta šiuo itin žiauriu nusikaltimu įtariama moteris (gimusi 1981 m.), kuri net dešimt mėnesių neigė padariusi šį žiaurų nusikaltimą. Nuodugniai apžiūrėjus kūną buvo matyti, kad nukentėjusioji nužudyta itin žiauriai, po apžiūros nustatyta, kad kūnas labai apdegęs, durtinių – pjautinių žaizdų rasta visame nužudytosios kūne, o sulaikius įtariamąją ir atlikus kratą jos gyvenamojoje vietoje, nustatyta, kad ji padarė ir daugiau nusikalstamų veikų, todėl tyrimas tęsiamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 6 p., 300 str. 1 d., 311 str. 1 d. ‒ dėl nužudymo, dokumentų klastojimo ir mirusiosios palaikų išniekinimo. Kūnas aptiktas atokioje miškingoje vietoje, artimiausia sodyba nutolusi apie 600 metrų ir yra už miško, o tai apsunkino įrodymų rinkimą, tačiau padedant visuomenei bei panaudojus daugelį žvalgybos priemonių, ištyrus daugybę įvairių objektų bei atlikus net kelias ekspertizes, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai atskleidė šio kraupaus nusikaltimo detales bei perdavė ikiteisminio tyrimo medžiagą prokurorui kaltinamojo akto surašymui.

REKLAMA

Iki teismo kaltinamoji yra suimta, jai paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Už tokius nusikaltimus numatyta laisvės atėmimo bausmė iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai“, – rašoma pranešime. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad liepos 17 d. Verkių gatvėje, miškuose, buvo rastas moters lavonas. 

Į miesto parką atvažiavusi moteris iš mašinos ištraukė žmogaus lavoną, kuriuo galimai mėgino atsikratyti.

Nužudymu įtariama 38-erių vilnietė.

Ekspertizės metu aptikta, kad vienas automobilis, kuriuo ir vykdytas nusikaltimas, yra apdaužytas. Būtent todėl tyrėjai ėmėsi tirti versiją, kad įtariamoji aukos net nepažinojo, o partrenkė ir norėjo nuslėpti įvykį, nužudė partrenktąją ir bandė atsikratyti lavono.

Pastebėta, kad automobilyje taip pat yra daug kraujo, o ant nužudytosios kūno – durtinės, pjautinės žaizdos.

Tiesa, įvykio aukos asmenybės ilgą laiką nepavyko nustatyti. Tik po kelių dienų policijos pareigūnai oficialiai patvirtino, kad nužudytosios asmenybė – nustatyta. Tai 86-erių senolė, kurios, tikima, įtariamoji net nepažinojo.

Aiškėja galimos žiauraus nužudymo detalės: tyrėjai nagrinėja versiją, kad įtariamoji aukos net nepažinojo, o nužudymas – atsitiktinis.

Vilniaus apygardos prokuratūros 1-asis baudžiamojo persekiojimo skyrius prokuroras Nikolajus Kozliakas patvirtino, kad viena iš nužudymo versijų – bandymas nuslėpti avariją.

„Ji nepripažįsta jokio dalyvavimo veikoje, tiek darant tą veiką. Tiek slepiant arba naikinant galimus pėdsakus“, – sakė prokuroras Nikolajus Kozliakas.

Įtariamoji anksčiau nebuvo teista.


Rašyti komentarą...
I
Irme
2020-06-09 12:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Monstru parkelis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų