Nusikaltėlis lietuvius siuntė į tikrą pragarą: ir moterų, ir vyrų laukė kančios ir pavojai

 Už narkotikų platinimą, prekybą žmonėmis nuteistas Darius Vaivada kalės 15 metų.

Be to, teismas iš nuteistojo nusprendė konfiskuoti prie Druskininkų pastatytą 144 tūkst. eurų vertės gyvenamąjį namą, pranešė prokuratūra.

Šiuo metu bausmę už kitus nusikaltimus atliekantį iš Panevėžio kilusį 42 metų D. Vaivadą teismas pripažino kaltu subūrus organizuotą grupę. Ji 2004-2012 metais vertėsi nusikalstama veikla keliose šalyse – disponavo labai dideliu narkotikų kiekiu turėdami tikslą juos platinti Vokietijoje, apgaule verbavo ir išnaudojo kelis vyrus neteisėtam priverstiniam darbui, o merginas – prostitucijai.

Vyrai buvo vežami į Vokietiją prekiauti gatvėse narkotikais, o moterys – Nyderlandus verstis prostitucija.

Kartu nuteistas D. Vaivados 40-metis brolis Remigijus Vaivada, jis taip pat atlieka laisvės atėmimo bausmę. Jį teismas pripažino kaltu dėl minėtų nusikaltimų veikiant organizuotoje grupėje.

Nuosprendį taip pat išgirdo 38 metų mažeikiškis Egidijus Navickas. Jis pripažintas kaltu dėl vaiko pirkimo ar pardavimo, pelnymosi iš nepilnamečių bei pilnamečių prostitucijos. Teismas už tas pačias veikas kaltu pripažino ir 42 metų panevėžietį Egidijų Bukauską.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Pasak prokuroro A. Navicko, į minėtą nusikalstamą grupę buvo susibūrę daugiau asmenų. Dalis jų jau nuteisti anksčiau, kai kurie – atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, nes sutiko bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais. Dar kitiems paskelbta tarptautinė paieška, nes jie slapstosi.

Ši didelės apimties byla buvo atskirta nuo kitos, 2015 metais jau išnagrinėtos Panevėžio apygardos teisme. Tuomet D. ir R. Vaivados bei dar keli asmenys buvo pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis, pelnymosi iš nepilnamečių ir pilnamečių asmenų prostitucijos.

REKLAMA

Pastarosios bylos tyrimas ir nagrinėjimas teisme užtruko, nes teko ne kartą kreiptis su teisinės pagalbos prašymais į užsienio teisėsaugos pareigūnus, apklausti daugybę liudytojų. Kai kurie jų gyvena užsienyje, todėl reikėjo organizuoti apklausas vaizdo konferencijų būdu.


Rašyti komentarą...
D
Diana
2018-04-26 01:26:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesinori sakyti, bet tikiuosi, supūsit kalėjime per tuos kelis metus.
Atsakyti
0

R
Rita amonju
2018-04-26 08:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
NERA GERU ZMONIU YRA TIK VERSLAS GERAI UZSIDIRBTI PREKYBA ZMONEMIS.BET YRA VIENAS BET TAI MUSU VISUOMENES DALIS TIE PATYS ystatimai kalba patys uz save ....NERA LIETUVOJE JOKIO PROTU SUVOKIAMO YSTATYMO .DARO KAS KA NORI zudo kaip nori .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų