Nuo pareigų nušalintas Visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas papildyta 13.25 val.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas Danas Bakša laikinai nušalinamas nuo pareigų, siekiant ištirti aplinkybes dėl galimų darbo sąlygų pažeidimų, veiklos trūkumų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak ministerijos, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys D. Bakšą nušalino nuo trečiadienio, atlikus pirminį anonimiškai pateiktos informacijos patikrinimą – ministras priėmė sprendimą pradėti NVSPL direktoriaus D. Bakšos galimo darbo pareigų pažeidimo tyrimą.

„D. Bakša nušalinamas nuo pareigų jo galimai padaryto darbo pareigų pažeidimo aplinkybių tyrimo laikotarpiui, kad būtų užtikrintas sklandus, objektyvus ir operatyvus tyrimo atlikimas“, – teigia ministerija.

D. Bakša teigė, kad nušalinimas jam buvo staigmena ir tai tėra nesusipratimas.

„Tai man buvo tokia pati naujiena kaip ir jums. Žinau tik tiek, kiek paskelbta žiniasklaidoje – kad buvo gautas anoniminis skundas. Kaip bebūtų, gerbiu SAM poziciją ir, tikiuosi, kad tai tėra nesusipratimas, kurį kartu jau netrukus galėsime išspręsti“, – feisbuke rašė nušalintas įstaigos vadovas.

Tyrimui atlikti bei išvadoms ministrui pateikti yra skirta 30 kalendorinių dienų. Jį atliks specialiai sudaryta komisija, jai vadovauja Sveikatos apsaugos ministerijos Antikorupcijos ir atitikties skyriaus vedėja Eglė Tamošiūnienė.

Ministerijos teigimu, nušalinimo metu D. Bakšai bus mokamas darbo užmokestis.

Laikinai NVSPL vadovaus šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja Rosita Marija Balčienė.

Pernai gruodį BNS skelbė, jog NVSPL vadovas D. Bakša per trumpą laiką į atsakingas pareigas įstaigoje be viešos atrankos įdarbino ne vieną su stambiais verslais susijusį asmenį. Laboratorijos vadovas tuomet teigė, jog įdarbinimai susiję su siekiu stiprinti laboratorijos kompetencijas, o įdarbintų asmenų ryšiais su verslo įmonėmis vadovas sakė nesidomintis.


Rašyti komentarą...
N
Ne Bebras
2021-09-15 09:53:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bebrai ims staugti, kad jų žmonių globėją skriaudžia?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų