„Nostrada“ arba „RV Transport“: įmonėje dirbęs vairuotojas nusižudė vilkike, bet tai nesusiję su darbu Atnaujinta 12:45 val.

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga skelbia, kad Lietuvos transporto įmonėje dirbantis tolimųjų reisų vairuotojas iš Moldovos nusižudė reiso metu. Jį samdžiusios įmonės teisininkė neigia, kad mirtis yra susijusi su darbu ar darbo sąlygomis.

„Vairuotojas neištvėrė neteisybės ir atėmė sau gyvybę vilkiko kabinoje“, – rašo profesinė sąjunga socialiniuose tinkluose.

Jos teigimu, įmonės „RV Transport“ (UAB „Nostrada“) tolimųjų reisų vairuotojas, migrantas iš Moldavijos komandiruotėje Prancūzijoje nusižudė vilkiko kabinoje. Vyrą be gyvybės ženklų kolegos rado vilkike, IKEA pakrovos ir iškrovos vietoje.

„Per paskutines dvi dienas profsąjunga sulaukė ne vieno skambučio apie sunkias darbo sąlygas ir neišmokamus atlyginimus. Vakar su mumis susisiekė vairuotojas, kuris dirbo 87 dienas ir gavo tik 1000 eurų algos. Kitas vairuotojas skundėsi, kad dirba jau penktas mėnesis be pertraukos ir darbdavys neleidžia parvykti namo.

Tokių skundų Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga sulaukia nuolat. Apie vergvaldžius Lietuvos transporto sektoriuje kalbos jau sklando po visą Europą. Ar mes leisime toliau šiam sektoriui formuoti nuomonę apie tokią mūsų valstybę?“ – rašo vežėjų profesinė sąjunga.

„RV Transport“ arba „Nostrada“ vadovas Egidijus Švėgžda į jam adresuotą laišką dėl darbuotojo mirties neatsakė. Tačiau atsakė įmonės advokatė Odeta Maksvytytė:

„Patvirtiname šios tragedijos faktą, tačiau šis įvykis niekaip nesusijęs su mirusiojo darbu ar darbo sąlygomis. Vairuotojas pradėjo dirbti ir iš Lietuvoje esančios bazės į komandiruotę Prancūzijoje išvyko šių metų balandžio 10 dieną. Viso komandiruotėje išbuvo 9 dienas. Nusiskundimų dėl darbo sąlygų nebuvo. 

Darbdaviui susisiekus su mirusiojo šeima, jo krikšto mama nurodė, kad šis nusižudė išgyvendamas dėl šeimos aplinkybių ir šeima jokių pretenzijų darbdaviui neturi. Turime tai pagrindžiantį krikšto mamos laišką, rašytą policijai. 

Esame sukrėsti šios tragedijos ir reiškiame užuojautą darbuotojo šeimai. 

Kartu apgailestaujame, kad viešojoje erdvėje naudojamasi šeimos tragedija vien tam, kad sudaryti neigiamą įspūdį apie transporto sektoriaus bendroves.“

Psichologinės pagalbos telefonai: 


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-04-20 11:34:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar kaltina rusus terorizmu. Tai LT teroristu valstybe. Labai nuosirdzei gaila vairuotojo ir seimos nariu. Uzuojauta
Atsakyti
-31

p
piktas
2021-04-20 11:48:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
banditai kapitalistai, patys pamsta išnaudodami žmones, dabar vergai iš rytų ant bangos, žmonės perdaug tyli, o verlinykai nebaudžiami, tegul paspringsta...
Atsakyti
-19

O
Oi
2021-04-20 11:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matot kokios sąlygos darbe, ne dirbkit. Vairuotojų visur reikia. Pasirinkimas yra, o tokį darbdavį reikia ignoruoti.
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (56)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų