Nori įvesti karantiną, privalomą kaukių nešiojimą papildyta 09.02 val.

Ministrų kabinetas trečiadienį tarsis dėl naujo karantino įvedimo šalyje.

Susitikimo išvakarėse premjerė Ingrida Šimonytė sakė, jog numatoma neformali ministrų diskusija, ką daryti, kad daugiau žmonių skiepytųsi nuo COVID-19, kažkiek būtų suvaldyta naujų užsikrėtimo atvejų plėtra, o „sveikatos sistema atlaikytų šitą neskiepytųjų pandemiją“.

Pasak jos, karantiną greičiausiai reikės įvesti vien dėlto, kad siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą būtų galima nustatyti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

„Turbūt tuo tikslu vėl reikės įvesti karantiną, kadangi pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, suprantamos kaip tai, ko visiškai nereikia laikytis“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, imtis griežtesnių priemonių verčia blogėjanti epidemiologinė situacija.

Seimo vicepirmininkas mano, kad karantino galima išvengti

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas teigia manantis, kad karantino Lietuvoje būtų galima išvengti.

„Matome, kad sergančiųjų skaičius auga. Bet aš manau, kad įmanoma padaryti taip, kad ir be karantino „prasisuktume“ šį sezoną ir iš tikrųjų išlaikytume ir mokyklas dirbančias, ir nebūtų apribojimų, kurie buvo“, – trečiadienį Žinių radijui sakė politikas.

Jis pabrėžė, kad nekalbama apie tokius karantino ribojimus, kurie buvo šių metų pirmąjį pusmetį, kai draustas judėjimas tarp savivaldybių, uždarytos maitinimo ir pramogų, laisvalaikio vietos, neveikė dalis parduotuvių.

„Tikrai ne apie tokį karantiną kalbama, koks buvo, net jeigu ir tas karantinas formaliai bus įvestas. Man atrodo, kad svarbiausias atskaitos taškas – ramiai sau pagalvoti prieš miegą, kiek mano gyvenimas pasikeitė ir ar tas pasikeitimas nėra tik nedidelis nemalonumas, kad visi būtume apsaugoti“, – kalbėjo V. Mitalas.

Seimo narys tvirtino, kad dabartinė tvarka, kai galimybių paso neturintieji, negali užeiti į didžiuosius prekybos centrus, maitinimo įstaigas, laisvalaikio, pramogų įstaigas, – veikia.

„Galimybių pasas prekybos centruose ar restoranuose yra geriau nei jų uždarymas. Taip pat ir kaukės mokyklose, jei jų prireiks ir mažesniems vaikams, yra geriau nei mokyklų uždarymas“, – tvirtino parlamento vicepirmininkas.

Anot jo, jei vėl bus įvestas privalomas kaukių dėvėjimas uždarose erdvėse, tai smarkiai nepakeis žmonių įpročių.

„Juk daugybė žmonių ir taip dėvi kaukes. Supraskime, kad reikia save ir kitus pasaugoti. Tai palyginti nedidelis nepatogumas, kuris leistų mums siekti svarbesnių tikslų – kad Kalėdas sutiktume su artimaisiais“, – sakė V. Mitalas.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Iki tol šalis buvo priskiriama „raudonajai“ zonai.

REKLAMA

Anksčiau su spalvinėmis zonomis buvo siejami pandemijos valdymo sprendimai, tačiau šiuo metu Vyriausybė akcentuoja ligoninių užimtumo svarbą sprendžiant dėl pandeminių griežtinimų.

Dėl koronaviruso plitimo karantinas Lietuvoje skelbtas jau du kartus – nuo 2020 metų kovo iki tų metų birželio vidurio ir nuo 2020 metų lapkričio iki šių metų liepos.


Rašyti komentarą...
W
W
2021-09-22 06:59:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
@IQ 1046758534 Dabar staigiai atšalus orams, žmonės pradėjo sirgti peršalimo ligomis, tai čia skaitosi corona?
Juk atskirai tokių slogų, kosulių kaip ankščiau būdavo nebėra...jei snarglys, iškart covid-19.
Atsakyti
-14

S
Stebėtojas
2021-09-22 08:02:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idiotai!!!!!
Atsakyti
-6

L
Liuce
2021-09-22 08:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O lai paskaiciuoja kiek serga pasiskiepytu, dvigubai daugiau
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų