REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Noras lengvai praturtėti pavertė žudiku maniaku?

Valentinas Laskys, Vidmantas Žibaitis, Antanas Varnelis, Kazys Jonaitis, Mindaugas Daunoras, Vitalijus Zaikinas... Tai – kriminalinius Lietuvos istorijos puslapius savo juodžiausiais nusikaltimais užpildę beširdžiai budeliai – nužudę po 3 ir daugiau žmonių, bet ne organizuotų gaujų nariai. Ar šį sąrašą pratęs marijampolietis Tadas Viselga (34 m.), kurį teisėsaugininkai jau praminė serijiniu žudiku?

Valentinas Laskys, Vidmantas Žibaitis, Antanas Varnelis, Kazys Jonaitis, Mindaugas Daunoras, Vitalijus Zaikinas... Tai – kriminalinius Lietuvos istorijos puslapius savo juodžiausiais nusikaltimais užpildę beširdžiai budeliai – nužudę po 3 ir daugiau žmonių, bet ne organizuotų gaujų nariai. Ar šį sąrašą pratęs marijampolietis Tadas Viselga (34 m.), kurį teisėsaugininkai jau praminė serijiniu žudiku?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinią labai slėpė

Jau vasario pradžioje Marijampolėje pradėjo sklisti kalbos, kad šio miesto teisėsaugininkai suėmė mažiausiai 3 nužudymais įtariamą bedarbį T. Viselgą – esą šis serijinis žudikas paskandinęs dvi savo artimas drauges ir pražudęs savo tėvą. Visa tai vykę nuo 2011-ųjų gruodžio, bet teisėsaugininkai visus tuos įvykius vadinę „savo mirtimis“ ir greitai užmiršę. Viselgų kaimynai vienas kitam perdavinėjo gandus labai atsargiai, nes patys tuo netikėjo ir baiminosi būti apšaukti gandų skleidėjais.

REKLAMA

Kai žmonės dėl to kreipėsi į „Akistatą“, šių eilučių autorė žinią irgi priėmė gana skeptiškai – juk toks siaubas nebūtų praslydęs tylomis. Vis dėlto pasiteiravus Marijampolės policijos komisariate, ne paties žemiausio rango patyrę policijos pareigūnai „Akistatą“ patikino, kad nieko apie tai nežino – esą žmonės visko prikalba.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau praėjo savaitė, ir „gandai“ driokstelėjo kaip iš patrankos – neliko nė vienos kiek populiaresnės žiniasklaidos priemonės, kuri būtų nepranešusi apie neva serijinį žudiką iš Marijampolės.

Tapo aišku, kad T. Viselga suimtas jau sausio pabaigoje, tačiau Marijampolės teisėsaugininkai, kaip niekada anksčiau, tai itin slėpė. Žinoma, tik oficialiuose pokalbiuose. O iš darbovietės į namus parsinešta žinia, kaip liudija tie sklandę gandai, nebuvo „užrakinta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar ne per anksti?..

Dabar jau galima ir suprasti, kodėl buvo slepiama. Kaip „Akistatai“ pripažino vienas Marijampolės prokuratūros prokuroras, įtariami T. Viselgos nusikaltimai – neeiliniai, renkamus faktus tebelydi spėlionės, tad skubus skandalas nereikalingas. Kitas prokuroras, taip pat nepanoręs, kad jo pavardė būtų paskelbta, išliejo nuoskaudą: „Visą juodą darbą, visus procesinius veiksmus atliko Marijampolė, o laurus nusiskynė Kaunas!”

REKLAMA

Taip kalbama todėl, kad informaciją apie tai, kodėl dabar jau mėnesį yra suimtas T. Viselga, žurnalistams praėjusią savaitę oficialiai pradėjo teikti Kauno apygardos prokuratūros, kuriai yra pavaldi Marijampolės prokuratūra, prokuroras Vytautas Gataveckas. Jis vadovauja ikiteisminio tyrimo grupei. O dauguma Marijampolės teisėsaugininkų iki šiol stebėdamiesi svarsto, ar ne per anksti visuomenė pašiurpinta apie neva serijinį žudiką. Vadinasi, dar neatmetama, kad tyrimo eigoje gali paaiškėti ir priešingai.

REKLAMA

Žūtys vandenyje

Kol kas T. Viselga, nors įtariamas labai sunkiais keliais nusikaltimais, tačiau suimtas ne 3 mėnesiams – griežčiausiam terminui, kaip paprastai būna tokiais atvejais, o dviem. Suėmimą skyrė Marijampolės apylinkės teismas, o netrukus, po skundo, patvirtino ir Kauno apygardos teismas. Žinoma, jeigu reikės, suėmimas bus pratęstas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Glaustai tariant, kol kas įtariama, kad T. Viselga žudė savo rato žmones, imituodamas nelaimingus atsitikimus.

Taigi įtariama, kad praėjusių metų gruodžio 13-ąją ar 14-ąją T. Viselga „padėjo“ numirti Marijampolėje tuo metu gyvenusiai Rusijos pilietei Galinai Z. (37 m.). Ši užsienietė, turėjusi leidimą gyventi Lietuvoje, Marijampolėje buvo įkūrusi visuomeninę draugiją, turėjo butą T. Viselgos motinos kaimynystėje, o su T. Viselga palaikė artimus ryšius. Gruodžio 14-osios popietę moteris buvo rasti mirusi savo bute – vonioje, lyg būtų maudžiusis ir užklupta mirties.

REKLAMA

Ekspertai neaptiko jokių smurto žymių ant moters kūno, tad apie jokį nužudymą nebuvo nė kalbos. Tik kur kas vėliau pareigūnus pasiekė žinia, kad mirties išvakarėse rusė pardavė savo butą būtent T. Viselgai, o pinigų, gautų už butą, neaptikta. Greičiausiai tada teisėsaugininkų ir buvo pradėta giliau domėtis marijampoliečiu T. Viselga.

REKLAMA

Tuomet pareigūnus labiau sudomino irgi neva sava mirtimi praėjusių metų spalio 25-ąją Balsupių kaimo, esančio prie Marijampolės, tvenkinyje mirusios Zinos B. (44 m.) istorija. Tuokart buvo paskelbta, kad moteris paskendo. Ji buvo ką tik grįžusi atostogų į gimtinę iš Danijos, kur pastaruoju metu dirbo barmene. Ištekėjusios moters pavardę turėjusi Zina B. artimai bendravo su T. Viselga. Po jos mirties artimieji neslėpė pasigedę nelaimėlės turėtų pinigų. Žvilgsniai nukrypo į moters draugą, kuris paskutinis buvo bendravęs su ja...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tėvo mirties mįslė

Tik kai tyrėjai gavo galutines ekspertų išvadas apie abiejų vandenyje mirusių moterų mirties priežastis ir jas palygino, T. Viselga buvo sulaikytas. Jam antrankiai uždėti Marijampolės policijos komisariate, kai iškviestas vyras atvyko į apklausą. Matyt, vyras nemanė, kad tuoj bus ir suimtas. Jis nenujautė, jog pareigūnai jau žino apie mirusių moterų kraujyje aptiktą alkoholį ir to paties psichotropinio vaisto pėdsakus. Taigi spėjama, kad abi moterys prieš mirtį buvo paveiktos šių medžiagų, svaiginančių ir paralyžiuojančių nervų sistemą bei judesius. Tokius „kokteilius“ savo širdies draugėms esą patiekęs T. Viselga.

REKLAMA

Be to, pareigūnai buvo gavę žinių, jog T. Viselga ketina tuoj sprukti į Vokietiją, kur pastaruoju metu vis išvyksta uždarbiauti jo motina, kadaise įgijusi aukštąjį pedagogės išsilavinimą ir dirbusi dėstytoja.

Dar gali būti, kad T. Viselga yra prisidėjęs ir prie savo tėvo mirties. Tokios kalbos pasiekė tyrėjus. Vidmantas Viselga (53 m.) mirė 2011-ųjų gruodžio 30 dieną. Kaip tuokart teigė pats policininkus iškvietęs T. Viselga, tėtį jis prieš pat vidurnaktį aptikęs šeimos bute, kambaryje, sėdintį ant fotelio – jau mirusį. Išorinių smurto žymių pareigūnai neaptiko, tad po kurio laiko tyrimas buvo nutrauktas. Mirusiojo šeimos nariai – sūnus Tadas, už jį jaunesnė dukra ir žmona – sakydavo, kad mirtis šeimos galvą užklupusi labai netikėtai, iš niekur nieko. Tik dabar, atnaujinus tyrimą, siekiama patikslinti V. Viselgos mirties priežastį. Taip nutariama, kai atsiranda naujų svarbių aplinkybių. Beveik neabejojama, kad V. Viselgos palaikai bus ekshumuojami.

REKLAMA

Oficialiai pranešama, kad apie T. Viselgos įtariamus juodus darbelius į policiją pranešė asmuo, kurio pavardė neatskleidžiama.

Spėjamas ir motyvas, dėl ko siekta artimų žmonių mirčių – ogi dėl jų turto perėjimo į T. Viselgos rankas, dėl noro pasipelnyti. Mat po tėvo mirties dalį didelio šeimos buto paveldėjo Tadas, vonioje mirusios rusės butą už 50 000 litų pernai gruodį nupirko Tadas (nors pinigų pas Rusijos pilietę neaptikta), o iš tvenkinyje paskendusios moters greičiausiai irgi būta materialinės naudos. Bent taip manoma iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, vis garsiau Marijampolėje kalbama, kad dar reikia profesionaliai patyrinėti, nuo ko vienas paskui kitą mirę ir T. Viselgos seneliai, kurių sodyba Sasnavos seniūnijoje po jų mirties atitekusi taip pat šiam anūkui.

Žudikai dėl turto

Jeigu bus patvirtinta, kad T. Viselga – 2 ar 3 žmonių žudikas, jo laukia grotomis apribota ateitis – kalėjimas, greičiausiai nuteistojo iki gyvos galvos kamera. Žinoma, jeigu tik specialistai nustatys, kad dabar dar tik įtariamas vyras yra pakaltinamas.

Tokių brutalių nusikaltimų, kai dėl praturtėjimo žudomi patys artimiausi žmonės, Lietuvoje būta ne vieno. Prisiminkime tragediją, 2008 metais įvykusią Šiauliuose: garsų ginekologą Povilą Pečiulį (59 m.) nužudė ir išmėsinėjo gabalais, kad lengviau paslėptų, jo jaunėlis sūnus Vytautas (23 m.). Tėvažudys nebuvo nuteistas kalėti – jis buvo pripažintas nepakaltinamu.

2003 metais panaši tragedija sukrėtė Klaipėdą, kai savo namuose buvo nužudytas žinomas advokatas Ruslanas Rožkovas (48 m.). Vėliau išaiškinta, kad išžudyti turtingą Rožkovų šeimą už pusę milijono litų buvo pasamdytas kaimynas Artūras Strakšys (17 m.). O pasamdė ir organizavo jauniausias Rožkovų sūnus Ruslanas (19 m.). Abu vaikinai buvo nuteisti kalėti 9 metus (nepilnametis) ir 15 metų, nors jų planas išžudyti visus šeimos narius ir liko tik planas.

REKLAMA

O Kaune 1998 metais verslininkus – tėvą (47 m.) ir motiną (42 m.) – nuosavame automobilyje nušovęs jų sūnus Audrius Paškauskas (20 m.), padedamas bendrininko, jau atliko už šį nusikaltimą jam skirtą 14 metų nelaisvės bausmę. Neseniai žudikas buvo išleistas į laisvę, tačiau tuoj pat vėl įkliuvo dėl naujų įtarimų.

Panašaus nusikaltimo būta ir Biržų rajone, kai Mindaugas Daunoras (18 m.), įsiutęs, jog patėvis pasakė neduosiąs jam pinigų, reikalingų ilgalaikei kelionei, sietai su praturtėjimu, 1995-ųjų kovą, naktį, namie nužudė (daužė, badė peiliu, smaugė) savo motiną (41 m.), seserį (10 m.) ir patėvį (39 m.). Kūnus žudikas įmetė į melioracijos šulinį. Vėliau M. Daunoras buvo nuteistas mirties bausme, o ši bausmė pakeista kalėjimu iki gyvos galvos, bet 2000-ųjų vasarą tėvažudys kalėjimo kameroje pasikorė.

Tylus, gero veido

Bene įdomiausia, kad tokiais atvejais, kai ne iš karto išaiškinamuose nusikaltimuose vėliau nustatoma, jog žudikas – itin artimas žmogus, daug kas negali tuo patikėti, nes iki tol žudiką pažinojo kaip kultūringą, malonų žmogų. Lygiai taip dabar kalbama ir apie marijampolietį T. Viselgą. Anot kaimynų, tai – simpatiškas, tylus, ramus, paslaugus vyrukas, visuomet pabučiuodavęs sutiktą motiną, užsiimdavęs automobilių dažymu, kaip ir jo velionis tėvas, butų remontu.

REKLAMA

Kad T. Viselga būtų kaip nors susijęs su kvaišalais, anot pareigūnų, žinių neturima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų