tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paraiškas tapti regioniniais specialiojo ugdymo centrais Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) pateikė įstaigos iš 19-os savivaldybių.

Paraiškas tapti regioniniais specialiojo ugdymo centrais Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) pateikė įstaigos iš 19-os savivaldybių.

REKLAMA

ŠMSM skelbia, kad planuoja steigti iki 10-ies regioninių centrų, kurie teiktų pagalbą šalies mokykloms ir darželiams įgyvendinant įtraukties principus.

„Bendrojo ugdymo mokykloms rengiantis priimti daugiau įvairių poreikių vaikų, svarbu, kad pagalba vaikui ir mokytojui, mokyklai būtų lengvai pasiekiama ir būtų galima konsultuotis su labiau patyrusiais specialistais. Būtent šias konsultacines funkcijas ir atliks regioniniai centrai“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Ignas Gaižiūnas.

Šie centrai kuriami dabar veikiančių specialiųjų mokyklų pagrindu. Jie ne tik konsultuos mokyklas, bet ir toliau ugdys vaikus, turinčių didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių.

REKLAMA

Norą tapti regioniniais centrais pareiškė Akmenės, Kaišiadorių, Kėdainių, Kelmės, Mažeikių, Molėtų, Pasvalio, Plungės, Raseinių, Šakių, Tauragės, Ukmergės, Vilkaviškio rajonų, taip pat Kazlų Rūdos bei Vilniaus, Kauno ir Šiaulių specialiojo ugdymo įstaigos.

REKLAMA

Kaip pranešė ministerija, mokyklos, tapsiančios regioniniais centrais, bus atrinktos iki kitų metų vasario. Regioniniai centrai turėtų pradėti veikti kitais mokslo metais. Mokyklos, kurios nebus atrinktos plėtoti savo veiklą kaip regioninis centras, veiks ir toliau.

Pasak ŠMSM pranešimo, regioninio centro tikslas – skatinti įtraukųjį ugdymą priskirtame regione, padedant jo mokyklų bendruomenėms praktikoje taikyti įtraukties švietime principą, skleisti įtraukiojo ugdymo inovacijas regiono mokyklose.

REKLAMA

Regioninių centrų specialistai dirbs ne tik pačiuose centruose, jie vyks ir į konsultacijų prašančias mokyklas. Centrai taip pat rūpinsis mokyklų vadovų, pedagoginių darbuotojų, mokytojų, jų padėjėjų kompetencijų stiprinimu, konsultuos mokytojus ir tėvus dėl ugdymo turinio pritaikymo, švietimo pagalbos teikimo, mokymo metodų, priemonių, aplinkos pritaikymo ir kt.

Regioninių centrų veikla bus finansuojama iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų, savivaldybių biudžetų ir kitų finansavimo šaltinių. ŠMSM praneša, kad regioninių centrų infrastruktūrai pritaikyti konsultavimo funkcijoms vykdyti skirs virš 5 mln. eurų.

Nuo 2024 metų bendrojo ugdymo mokyklos turi būti pasirengusios priimti specialiųjų poreikių vaikus, jei jų tėvai išreikš tokį pageidavimą.

Mokykloms pasiruošti priimti visų poreikių vaikus 2023–2029 metais bus skirta per 150 mln. eurų, yra paskelbusi ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų