Nuotakomis apsirengusių merginų būrys ketvirtadienio rytą išsirikiavo prie Seimo - laikydamos plakatus „Ieškau jaunikio, noriu į valstybės tarnybą“ jos ragino Seimą nepritarti parlamente svarstomai Šeimos politikos koncepcijai, kuri esą numato nelygias sąlygas nesusituokusiems partneriams.

„Mes, piketo nariai, pasisakome už planuotą šeimą be atskirties. Protesto akcijos dalyviai reikalauja nepritarti Šeimos politikos koncepcijai tol, kol joje bus įtvirtinta ne santuokos pagrindu sukurtų šeimų diskriminaciją“, - pikete skelbė Lygių galimybių plėtros centro atstovė Margarita Jankauskaitė.

Ji viešai perskaitė kreipimąsi į Seimą, kuriame teigiama, kad pareiga ginti šeimą apima ir tas šeimas, kurios egzistuoja ne santuokos pagrindu.

„Valstybės subjektu jie (koncepcijos rengėjai - BNS) siūlo laikyti tik santuokos pagrindu sukurtas šeimas, teigdami, kad kitomis piliečių grupėmis bus pasirūpinta per socialinė atskirties grupes remiančias programas. Tačiau gauti 52 litus mėnesinės išmokos už vaiką nėra tas pats, kas būti pilnaverčių valstybės paramos subjektu, pradedant mokesčių, kredito lengvatomis, baigiant socialinėmis garantijomis“, - teigė M.Jankauskaitė.

„Mes žinome, kad bažnyčios hierarchai daro spaudimą, ragindami priimti diskriminacinę koncepciją, mėgina paveikti Vyriausybės sprendimą dėl abortų uždraudimo, taigi, viena vertus, norima priversti moteris gimdyti bet kokiomis sąlygomis, bet tuo pačiu teigiama, kad pagimdžiusios vaiką ne santuokoje, jos tampa nereikalingos valstybei“, - teigiama kreipimesi.

REKLAMA

Nevyriausybininkai taip pat pažymi, kad rengiama Šeimos politikos koncepcija ignoruoja realybę, jog šiuo metu trečdalis Lietuvos vaikų gimsta ne santuokos pagrindu sukurtose šeimose.

Šiuo metu Seime svarstoma koncepcija numato, kad „Šeima yra vyro ir moters santuokos pagrindu sukurta, artimais giminystės ryšiais susijusi asmenų bendruomenė, valstybės laikoma subjektu“.

Koncepciją rengusios parlamentarės - valstietė liaudininkė Rima Baškienė, konservatorės Irena Degutienė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė bei „darbietė“ Etela Karpickienė - atmeta nevyriausybininkų išsakytus priekaištus. Anot jų, koncepcija tik įtvirtina konstitucinę nuostatą, kad „šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, kurioje ugdomos esminės etinės bei kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą“.

Parlamentarės taip pat atmeta priekaištus, jog koncepcijoje įtvirtinta šeimos samprata diskriminuoja ne santuokoje gyvenančias šeimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų