Netrukus nauji pokyčiai siekiantiems vairuotojo pažymėjimo: „Regitroje“ – užduotis su navigacija

„Regitra“ kitąmet B kategorijos siekiantiems vairuotojams praktikos egzaminuose žada įtraukti papildomą savarankiško vairavimo užduotį – vairuoti su navigacijos priemonėmis.

Kaip informavo valstybės įmonė, būsimi vairuotojai kelyje navigacija, o ne egzaminuotojo instrukcijomis, turės naudotis 10-15 minučių. Įprastai egzaminas vyksta apie 45-50 minučių.

Užduotis prasidės ne anksčiau kaip po 10 minučių pradėjus važiavimą, o egzaminuotojas kelionės tikslą į navigacijos įrenginį įves dar prieš užduočiai prasidedant. Taip pat užduoties metu egzaminuotojas gali paprašyti atlikti ir specialųjį važiavimo manevrą, jei pakeliui pasitaiko tam tinkama vieta.

Pasak „Regitros“, naujovėmis siekiama, kad išlaikę egzaminą vairuotojai būtų kiek įmanoma labiau pasiruošę realioms situacijoms kelyje.

„Šiandien navigacijos įrenginys yra tapęs kasdieniu vairuotojų pagalbininku, kurį naudojame važiuojant į naujas vietas, ieškodami trumpesnio kelio ar norėdami išvengti spūsčių. Įtraukdami šią užduotį į praktikos egzaminą skatinsime būsimus vairuotojus išmokti teisingai paskirstyti savo dėmesį ir savarankiškai planuoti kelionę, kai šalia nėra mokymo instruktoriaus ar egzaminuotojo“, – teigia „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Pasak įmonės, šis metodas taikomas Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, JungtinėjeKaralystėje ir kitur.

Siekiant, jog būsimieji vairuotojai įgytų tikroviško vairavimo patirties, 2017-aisiais „Regitra“ atsisakė egzaminavimo aikštelių ir visi automobilio statymo manevrai buvo perkelti į realų eismą.


Rašyti komentarą...
r
rima
2020-09-03 13:09:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
visokias cudas sugalvoja kad tik pinigu ispest .
Atsakyti
-1

m
muse
2020-09-03 12:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
itraukit vaziavima slapia danga tai bus nauda o cia..kaip vyresnio amziaus islaikys, perlaikines ne po keturis o po desimt kartu. skus tvarka tikrai
Atsakyti
-1

J
J
2020-09-03 23:34:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau vųsi kurie ūslaike teises iki 2000 ju neislaikytu benr praktikos tikrai. Bet kazjaio vaziuoja.. tai gal dar reik ir jiem perlaikyt.... klausimas kiem is tikruju ta egzamina islaikytuis senuju vairuotoju. Pas vairuoju virs 22m. Bet paklausius kokie dabar egzamibai ir koks interesas sukirst vairuotoja... aisku... nei vienas is ankstesniu tuo labiau is senuju vairauotoju "profu" to nepadarytu o kur dar tie specai kur tik per sventes ŽIGULIUKA ar ASCONIA issitrauke is garazaus. Ooo liudni reikalai... ilga disjusiha cia.... bet faktas kad kuom griestesnis sudetingesnis egzamibas 45-50min nratskleis tikruju vairuotojo igudziu, charakterio, vairavimo manieros ir tt. Tai tik tam kad uzdirbti pinigus.... nekitaip....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų