Netrukus gali būti skiepijami ir vaikai: prašo leisti „Pfizer/BioNTech“ vakciną skirti 12–15 metų vaikams

Bendrovės "Pfizer" ir "BioNTech" penktadienį pranešė pateikusios prašymą Europos Sąjungos farmacijos priežiūros tarnyboms suteikt leidimą skiepyti jų sukurta vakcina nuo COVID-19 12–15 metų vaikus.

Panašus prašymas anksčiau šį mėnesį buvo pateiktas JAV tarnyboms.

Bendrovės naujausią prašymą pateikė Europos vaistų agentūrai (EVA), kad ši išplėstų dabar galiojantį leidimą vakciną platinti rinkoje esant ekstremaliai padėčiai ir kad būtų galima skiepyti "paauglius nuo 12 iki 15 metų amžiaus", sakome pranešime.

"BioNTech"  vadovas Uguras Sahinas (Uhuras Šachinas) ketvirtadienį sakė, kad šios amžiaus grupės vaikus bendrovės sukurtu preparatu tikriausiai būtų galima pradėti skiepyti nuo birželio.

Tyrimo duomenų vertinimas „vidutiniškai trunka nuo keturių iki šešių savaičių“, pridūrė jis.

Vaikų skiepijimas laikomas svarbiausiu kitu žingsniu kolektyvinio imuniteto ir pandemijos nutraukimo link.

Galimybė imunizuoti vyresnius vaikus iki kitų mokslo metų pradžios taip pat sumažintų įtampą tėvams, priverstiems derinti nuotoliniu būdu besimokančių vaikų priežiūrą su savo darbu.

„Labai svarbu sudaryti vaikams galimybę grįžti į įprastą mokyklinį gyvenimą ir leisti jiems susitikinėti su šeimos nariais ir draugais“, – Vokietijos savaitraščiui „Der Spiegel“ sakė U. Sahinas.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ anksčiau šį mėnesį jau kreipėsi į JAV priežiūros tarnybas prašydamos skubos tvarka leisti skiepyti jų preparatu 12–15 metų vaikus.

Toks žingsnis žengtas „BioNTech“ ir „Pfizer“ kovo pabaigoje paskelbus, kad 3-ojo etapo klinikiniai jų vakcinos tyrimai su 12–15 metų vaikais parodė, kad jiems suteikiama 100 proc. apsauga nuo koronavirusinės infekcijos.

Abi kompanijos taip pat siekia kuo skubiau gauti leidimą skiepyti vyresnius nei šešių mėnesių vaikus.

„Liepą galėtų būti gauti pirmieji 5–12 metų asmenų rezultatai, o rugsėjį – jaunesnių vaikų rezultatai“, – pažymėjo U. Sahinas.

Jo teigimu, atliekami tyrimai „tekia daug vilčių“, kad „vakcinos suteikia vaikams labai gerą apsaugą“.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ produktas yra sukurtas pasitelkiant nauja iRNR technologiją ir praėjusių metų pabaigoje tapo pirmąja Vakarų šalyse patvirtinta vakcina nuo COVID-19.


Rašyti komentarą...
v
viskam
2021-04-30 22:15:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
amen
Atsakyti
0

R
Ricyla
2021-05-04 12:15:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iskrypeliai nelieskit vaiku tauta neatleis
Atsakyti
0

V
V
2021-05-04 18:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia yra pizdets viskam...Kad jie paspringtu savo vakcina.Urodai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų