Mūsų žurnalistai klausė mūsų premjero, ar lietuviai gali tikėtis pigesnių maisto produktų mažinant jiems mokesčius.
Nebereikia nė kalafiorų skandalo, kurio metu pernai štai taip tautiečiai vieni kitus ragino boikotuoti kainas keliančius prekybos centrus.
Taupo maisto sąskaita
Po šio skandalo praėjo ištisi metai, apie jį dauguma tautiečių gal ir pamiršo, tačiau aiškėja, kad prekybos centruose lietuviai leidžia vis mažiau pinigų. Štai naujausi Statistikos departamento duomenys - jau nuo pavasario maisto prekių apyvarta parduotuvėse yra mažesnė nei pernai tuo pat metu. Daug žmonių pripažįsta, kad viskam aplink brangstant, nebeturi kitos išeities, kaip tik taupyti maisto sąskaita.
Kas gali, maistu apsirūpina Lenkijoje, antri turguje ar savo darže.
Šiemet brango dauguma pagrindinių maisto produktų, o labiausiai sviestas, aliejus, bulvės. Prekybininkų atstovai teisinasi, esą pardavinėti maisto pigiau negali. O maisto apyvartą esą žemyn traukia tai, kad prie jo priskiriami pabrangusio alkoholio 15 proc. sumažėję pardavimai.
Kad žmonės maistui ir gėrimams priversti labiau taupyti nei pernai, ekonomistų teigimu, jau nebe atsitiktinis reiškinys, o neginčijama tendencija. Tai rodo, kad žmonės tiesiog nebeturi iš ko pasidengti sotesnį stalą.
Žmonės skundžiasi
Lietuviai Lenkijoje toliau kraunasi pilnas mašinas maisto ir taip baudžia Lietuvos prekybininkus bei gamintojus dėl aukštų kainų. Lenkijoje daugumai maisto produktų galioja lengvatinis 5 proc. PVM tarifas.
Kaimynai latviai jau žengia tuo pačiu keliu ir nuo naujųjų metų vaisius bei daržoves apmokestins vos 5 proc. mokesčiu.
Nors žmonės skundžiasi dėl Lietuvoje brangstančio maisto ir kas gali perka jį užsienyje, Lietuvos vyriausybė PVM sumažinimo rimtai dar nesvarsto.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: