Nesupranta Jakeliūno siūlymo: prieštarauja bet kokiems principams

Seimo narys Stasys Jakeliūnas trečiadienį iš Seimo tribūnos pareiškė, kad vienas iš švediško kapitalo bankų, „Swedbank“ arba „SEB“, turėtų būti parduotas. Portalo tv3.lt kalbinti ekspertai tokiuose politiko pasisakymuose nemato logiško pagrindimo.

„Švedijos bankų koncentracija yra per didelė ir kelia tam tikrą grėsmę. Tai jau dešimtmečio ar penkiolikos metų senumo informacija, kaip aiškėja iš tam tikrų pokalbių“, – sakė S. Jakeliūnas.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas mano, kad rekomendacija parduoti vieną iš švediškų bankų gali būti įrašyta krizės aplinkybių tyrimo išvadose, kurios bus pateiktos svarstyti Seimui.

„Gali būti rekomendacija tokia, kad vienas iš Švedijos bankų galėtų arba turėtų būti ilgainiui parduotas valstybei, kurioje yra euras kaip namų valiuta, kokiam nors strateginiam bankui“, – trečiadienį Seime žurnalistams teigė S. Jakeliūnas.

Jo tvirtinimu, Švedija neketina stoti į euro zoną, o Lietuvos, kurios valiuta yra euras, priklausymas nuo Švedijos bankų sistemos yra vienas iš rizikos veiksnių. 

Nesupranta pasiūlymo

Portalas tv3.lt kreipėsi į „Swedbank“ ir „SEB“ atstovus, kad jie pakomentuotų S. Jakeliūno viešus svarstymus. Abu bankai nusprendė susilaikyti nuo pareiškimų vertinimo.

„Laikomės pozicijos politikų pasisakymų nekomentuoti“, – tv3.lt atsakė „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius stebėjosi tokiais politiko pareiškimais.

„Tikrai gerbiu poną Jakeliūną kaip išsilavinusį politiką, tačiau toks pasisakymas prieštarauja bet kokiems laisvos rinkos ir ekonomikos principams“, – tv3.lt teigė M. Zalatorius.

Pašnekovo nuomone, tokie pasisakymai siunčia labai prieštaringą žinutę ir visuomenei, ir bankų rinkai, ir užsienio investuotojams ir visai finansinei bendruomenei.

REKLAMA

Bankų asociacijos prezidento teigimu, sprendimus dėl privataus turto pardavimo ar pirkimo turi priimti to turto savininkai, o ne politikai.

„Nesvarbu ar tai automobilis, ar būstas, ar bankas“, – kalbėjo M. Zalatorius.

Jo teigimu, Švedijos bankai visame pasaulyje yra pripažįstami kaip pavyzdiniai, vieni iš moderniausių ir vieni iš labiausiai socialiai jautrių bankų.

„Dabar Seimo tribūnoje jie yra demonizuojami“, – stebėjosi Lietuvos bankų asociacijos vadovas.

M. Zalatorius stebėjosi ir pareiškimu, kad gali kilti rizikų, jog Švedijoje nėra įvestas euras. Pašnekovo teigimu, pasaulinėje finansių sistemoje veikia labai daug valiutų, dominuojančiuose pasaulio bankuose jos yra skirtingos.

„Tad tokie pasisakymai šiek tiek yra keisti“, – apibendrino M. Zalatorius.

Neturi pagrindo ar prasmės

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas tv3.lt teigė, jog joks juridinis ar fizinis asmuo nėra kreipęsis į Lietuvos banką dėl leidimo įsigyti „SEB“ ar „Swedbank“.


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2018-11-28 19:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali paneigti, kad seimo narys nemąsto apie švediškų bankų pardavimą Rusijai? Arti to. Manau.
Atsakyti
0

a
a
2018-11-28 19:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko gero, šito žmogaus išsilavinimą ir kompetenciją rodo jo darbas analitiku kredito unijoje, kuri bankrutavo. Kažin, su šiandienine valdžia nebankrutuos valstybė ?
Atsakyti
-1

P
Petras
2018-11-29 11:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai ,kad Stasys turi savo nuomonę ir nepučia sustabarėjusios valdžios pavėjui. Retai tokių vyrų yra Lietuvoj. Lengviausia imituoti darbą ir pūsti pavėjui, bet kaip tada atstovauti rinkėjams?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų