Nerimą kelia naujausi epidemiologiniai duomenys: nerodo, kad pandemija silpnėtų

Lietuvos statistikos departamentas pasidalino iki šiol neskelbta diagnostinių Covid-19 tyrimų bei jų atsakymų analize. Ji atlikta remiantis tyrimo atlikimo data, mėginio paėmimo vieta (mobilieji punktai ar kita) bei asmens epidemiologiniu tipu (simptominis, turėjęs sąlytį su užsikrėtusiuoju, keliavęs užsienyje, buvęs židinyje). Ypač nerimą kelia vienas rodiklis, kuris nerodytų, kad pandemija silpnėja.

Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus analitikas Jonas Bačelis pateikė kelias galimas šios analizės interpretacijas:

1) Jei šiandien jaučiate Covid-19 simptomus – yra daugiau nei 50 proc. tikimybės, kad esate užsikrėtę Covid-19.

2) Pavojingumo mažėjimo tvarka: turėti simptomų, turėti sąlytį su užsikrėtusiuoju, būti/dirbti židinyje, būti atvykus iš užsienio, dirbti ligoninėje (mėginys imtas ne mobiliuosiuose punktuose).

3) Nuo gruodžio antros pusės tyrimų aktyvumas krito.

4) Daugiausia mėginių paimama ir ištiriama ne mobiliuosiuose punktuose.

5) Labiausiai populiaciją reprezentuojančioje grupėje („Kontaktai“) teigiamų tyrimų procentas nuolat auga ir nerodo, kad pandemija silpnėtų.

Sunkių susirgimų ir mirčių daugėja

Nepaisant šio nerimą keliančio rodiklio vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė pirmadienį teigė, kad situacija dėl koronaviruso plitimo stabilizuojasi. Vis dėlto mirčių ir sunkių susirgimų skaičius kol kas dar auga.

„Turime kol kas panašu stabilizavusią situaciją arba bent jau artėjame prie to“, – LRT radijui pirmadienio rytą sakė L. Ašoklienė.

Pasak jos, šventinio laikotarpio duomenis vertinti kol kas sudėtinga, nes mažesnis atvejų skaičius susijęs su mažesnėmis tyrimo apimtimis, tačiau tam tikras išvadas leidžia daryti tai, kad išlieka stabili teigiamų atveju dalis nuo visų tyrimų.

REKLAMA

L. Ašoklienės teigimu, tvirtesnes išvadas būtų galima daryti kitą savaitę. 

Portalas tv3.lt primena, kad dabartinę situaciją sekmadienio posėdyje apžvelgęs Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės vadovas Aistis Šimaitis atkreipė dėmesį, kad nors savivaldybėse krenta atvejų skaičius, mažėja ir testavimas.

Jis pasakojo, kad teigiamų tyrimų proporcija nuo visų tyrimų liko stabili, gal net šiek tiek didesnė. Tas pat pastebima tiek mobiliuose punktuose, tiek kitais atvejais.

„Situacija nėra gerėjanti“, – dėstė A. Šimaitis.

Be to, jei vertinami tyrimų skaičiai išėmus atliekamus profilaktinius tyrimus, o testuojant žmones, turinčius simptomus, ar turėjusius kontaktų su užsikrėtusiais Covid-19, teigiamų tyrimų net daugėja.

„Mes neturime drastiško kilimo, bet apie leidimąsi dar kalbėti tikrai yra anksti“, – dėstė A. Šimaitis.

Kartu jis dėstė, kad tikėtina, jog mirčių ir segančiųjų statistikos skaičiai panašiame lygmenyje išsilaikys dar keletą savaičių, nes ji vėluoja nuo atvejų skaičiaus.

Visgi geroji žinia ta, kad žmonių mobilumas pasiekė pavasarinį lygmenį tiek darbo, tiek šventinėmis dienomis, o mobilumas ir sergamumas yra tiesiogiai susiję duomenys.

Iš mažiau tyrimų – 1361 atvejis

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 1361 naujas koronaviruso atvejis, mirė 25 užsikrėtusieji, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso Lietuvoje registruoti 147 tūkst. 997 COVID-19 atvejai, 77 tūkst. 832 asmenys pasveiko, 67 tūkst. 648 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 1950 žmonių. Statistikos departamentas įspėja, kad mirčių statistika šiuo metu yra revizuojama, o pateikiami skaičiai paimti iš mirties liudijimų.

Mirusiųjų dėl kitų priežasčių asmenų skaičius kol kas nėra pateikiamas.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomas 2571 COVID-19 pacientas, 189 iš jų – reanimacijoje, deguonis papildomai tiekiamas 1598 pacientams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 132.

REKLAMA

Praėjusią parą Lietuvoje atlikta 4950 tyrimų dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 657 tūkst. 248.


Rašyti komentarą...
a
alio
2021-01-04 12:46:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai gydyti, o ne skiepyti, jau taip imunine zmoniu nusilpus nuo sedejimo namie!Skiepus sukure, o vaistu neiseina sukurt?ar cia kitur suo pakastas?
Atsakyti
0

O
Onutė
2021-01-04 12:24:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
na štai kaip- kai dirbo S. Skvernelio vyriausybė tai rėkė policinė vyriausybė, o nebuvo tiek žmogaus teisių apribojimmų, i jie dirbo negasdindami žmonių, o dabar balaganas vyriausybės darbe,,, komunikacija siaubinga, draudimų jau ka besakyti daugiau buti negali- o sergančių vis daugėja, nes nuo streso žmoonės suserga korono virusu. Konservatoriai be kompetencijos ir jiems mes nerūpime,,,
Atsakyti
-21

T
T
2021-01-04 12:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gamta atsisuko prieš žmoniją.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų