Nepilnametės žudikas N.Bilevičius nekalės iki gyvos galvos

Švedijoje už nepilnametės nužudymą kalėti iki gyvos galvos nuteistas lietuvis Nerijus Bilevičius galės bausmę atlikti Lietuvoje. Bausmė jam sutrumpinta iki 15 metų, BNS pranešė Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas.

Radviliškio rajono apylinkės teismas trečiadienį nusprendė, kad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus už tokį nusikaltimą N.Bilevičius sulauktų laisvės atėmimo bausmės nuo 7 iki 15 metų. Teismas nustatė N.Bilevičiui maksimalią bausmę – 15 metų laisvės atėmimo, bausmę paskirta atlikti pataisos namuose.

Pagal Švedijos įstatymus, nuteistasis iki gyvos galvos po dešimties metų kalinimo gali kreiptis į teismą, kad iki bausmė iki gyvos galvos būtų pakeista į terminuotą laisvės atėmimo bausmę. Paskui atlikus du trečdalius terminuotos bausmės, nuteistasis gali kreiptis dėl lygtinio paleidimo.

N.Bilevičiaus prašymą išnagrinėjęs Švedijos teismas neprieštaravo, kad jis bausmę atliktų savo šalyje. Vėliau dokumentai iš Švedijos buvo atsiųsti Lietuvos teisingumo ministerijai. Ministerijos Tarptautinės teisės departamentas medžiagą išsiuntė teismui pagal paskutinę N. Bilevičiaus gyvenamąją vietą – Radviliškio rajoną.

REKLAMA

2015 metų lapkritį Švedijos Skaraborgo teismas pripažino lietuvį kaltu nužudžius 17-metę merginą. Teismas skyrė prokuroro prašytą bausmę ir N. Bilevičių nuteisė kalėti iki gyvos galvos.

Lisa Holm dingo 2015 metų birželį, netrukus ji rasta nužudyta. Lietuvis neigė savo kaltę dėl merginos nužudymo.

Teismo nuosprendyje skelbiama, kad L.Holm buvo nužudyta daržinėje Blombergo mieste. Vėliau jos kūnas nugabentas ir paslėptas už kelių kilometrų, kur ir surastas. Nuosprendyje taip pat nurodoma, kad nusikaltimo vietoje rasta N.Bilevičiaus DNR, kas įrodo jo kaltumą. Taip pat teismas atkreipė dėmesį, kad vyras neturėjo jokio alibi dėl to, ką veikė tuo metu, kai švedė buvo nužudyta.

L.Holm dingimas Švedijoje sukėlė didelį atgarsį, o į jos paieškas gausiai įsitraukė visuomenė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų