REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tibeto skvero Užupyje klausimui judant į priekį iniciatyvos priešininkams "neatlaikė nervai" - savaitgalį būsimasis skveras buvo nuniokotas. Tibeto aktyvistai tikina, kad toks išpuolis bei Kinijos spaudimas jų ryžto nenumalšins, o jau kitą savaitę skvere bus minimos Tibeto okupacijos metinės.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitgalį vandalai skvere nudraskė tibetietiškas maldos vėliavėles, suskaldė iš ledo luitų pastatytą stupą, nuo netoliese esančios tibetietiškų prekių parduotuvės nulupo vėliavėlės.

REKLAMA

Tibeto laisvės judėjimo aktyvistė ir parduotuvės savininkė Rūta Norkutė neabejoja, kad tai ne eilinių chuliganų darbas - vėliavėlės prie parduotuvės įėjimo pakabintos dar Kalėdų laikotarpiu, tačiau buvo nuplėšytos tik po praėjusią savaitę spaudoje pasirodžiusių Kinijos ambasadoriaus Mingtao Tongo pareiškimų, esą Tibeto skveras "pažeistų Kinijos žmonių jausmus".

REKLAMA
REKLAMA

"Už rankos nepagavom, bet spėjame, kieno tai darbas, - portalui "Balsas.lt" sakė R. Norkutė. Pradėjus judėti reikalams dėl Tibeto skvero, matyt, kažkam nervai neišlaikė".

Tibeto aktyvistai žada artimiausiu metu sutvarkyti skverą, jį vėl išpuošti, ir jau kovo 10-ąją ten organizuoti renginius, skirtus paminėti 51-ąją sukaktį nuo tibetiečių nacionalinio sukilimo, kurį numalšinusi Kinija okupavo Tibetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį", - sako R. Norkutė ir tikina, kad toks išpuolis nesustabdys jų siekio skverą pavadinti Tibeto vardu.

Tibeto aktyvistai beveik dvejus metus kovoja, kad apleistam skverui Malūnų gatvėje būtų suteiktas Kinijos okupuoto regiono vardas. Prieš porą savaičių Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas pagaliau tokiam siūlymui pritarė. Netrukus klausimas keliaus į Miesto plėtros departamentą, o jam pritarus tašką turėtų padėti taryba.  

REKLAMA

Nepaisant Kinijos atstovų spaudimo, Tibeto skverui neprieštarauja ir Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus meras Vilius Navickas, Seimo pirmininkė Irena Degutienė bei Premjeras Andrius Kubilius. Pastarieji susitikimuose su Kinijos ambasadoriumi išreiškė savo teigiamą poziciją dėl skvero ir paragino Mingtao Tongą nepolitizuoti šio klausimo.

Ruslano Kondratjevo (Balsas.lt) nuotraukos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų