Vakariniu reisu praėjusį penktadienį laivas „Forelle“ baigė pirmą pažintinių ekskursijų po Klaipėdos uostą ciklą. Liepą daroma pertrauka, o rugpjūtį tokius reisus vėl žadama organizuoti.

Į pastarąją ekskursiją plaukė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas. Jis pasakojo žmonėms apie uostą, atsakė į klausimus.

„Norėjome klaipėdiečiams parodyti visą grožį anapus uosto tvoros. Esame sužavėti, kad žmonės taip domisi uostu. Visą laiką plaukė beveik pilnas laivas. Liepą labai daug renginių, sunku išsinuomoti laivą, tačiau rugpjūtį ketiname tęsti ekskursijas“, - sakė S. Dobilinskas. Jo manymu, šie nemokami mini kruizai - sėkmingiausias reklamai ir uosto propagavimui skirtų lėšų investavimas.

Nemokamas uosto pažintines ir apžvalgines ekskursijas „Susipažinkime su Klaipėdos uostu“ laivu „Forelle“ klaipėdiečiams ir uostamiesčio svečiams Uosto direkcija organizavo nuo birželio 8 iki liepos 4 d. Jos vykdavo triskart penktadieniais ir keturiskart sekmadieniais. Pasak S. Dobilinsko, ko gero, rugpjūtį jų bus organizuojama tiek pat reisų. O jeigu ir vėl bus daug norinčiųjų, matyt, tokias ekskursijas teks rengti ir kitais metais.

Iš viso įvyko 32 vienos valandos trukmės pažintinės ekskursijos plaukiant Klaipėdos uosto akvatorija, kaskart dalyvaujant apie 70 žmonių. Visas jas vedė profesionali gidė klaipėdietė Jurgita Motiekaitė. „Aš ir pati labai daug sužinojau apie uostą. Žmonės pateikdavo pačių įvairiausių klausimų, stengiausi į visus juos atsakyti. Kai kuriose ekskursijose dalyvavo Uosto direkcijos tarnybų atstovai, jie pripasakojo tokių įdomių dalykų, kurių niekur nepasiskaitysi“, - džiaugėsi Jurgita, visą tą laiką labai nuoširdžiai bendravusi su smalsiais ekskursantais.

REKLAMA

Paskutinės ekskursijos metu S. Dobilinskui pasakojant apie suskystintų dujų terminalo statybą būsimame giliavandeniame uoste, netgi kilo diskusija, kodėl lietuviai, latviai ir estai negalėtų susivienyti ir pasistatyti vieną tokį terminalą. Tačiau galų gale prieita prie išvados, kad, deja, kaimynai rinkoje irgi yra konkurentai.

Uostu domėjosi skirtingo amžiaus, įvairių profesijų atstovai: lopšelių-darželių, jaunimo centrų auklėtiniai, mokiniai, studentai, sporto ir kultūros centrų, verslo bei valdžios atstovai, pensininkai. Buvo svečių ir iš Skuodo, Kauno, Mažeikių. Kai kas įsigudrino netgi gimtadienį laive atšvęsti. Pasak Jurgitos, ir seni jūrininkai nostalgijos vedami pasinaudojo galimybe paplaukioti po uostą ir noriai dalijosi prisiminimais su kitais ekskursijos dalyviais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų