Nemokami TV3 ir „Kino pavasario“ seansai neša svarbią žinią: pagijus kūnams, metas gydyti sielą

Jau visai netrukus, liepos 6-ąją, ant Palangos tilto giedant himną, vėl prasidės TV3 ir „Kino pavasario" projekto „Kino karanavas“ sezonas, kurio metu visoje Lietuvoje bus parodyta apie 30 nemokamų, įsimintiniausių šių metų „Kino pavasario“ seansų.

Kaip sako „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška, šie metai apskritai buvo ypatingi, o nors kiek įveikus sunkumus svarbu pagydyti ne tik kūnus, bet ir sielas – būtent tokia yra šio „Kino karanavo“ misija.

Anot A. Ramaškos, šiais metais projektas veža kitokį patirtį, kuri kitokia vien jau dėl situacijos visame pasaulyje.

„Anksčiau startuodavome ir keliaudavome po Lietuvą vedini gražios minties, kad nuvežtume ne tik filmus, bet ir visą kino teatrą į tas vietas, kur jų nebuvo. O dabar norime atvežti tą jausmą žiūrėti filmus po atvirtu dangumi. Kadangi buvo apribojimai, manau, visi pasiilgo tų fizinių patirčių, todėl šiemet filmai suspindės iš naujo, nes žmonės iki šiol nė negalėjo susiburti, o čia bus net 30 nemokamų lauko kino seansų“, – sakė jis.

Ir nors „Kino pavasario“ filmų šiais metais negalėjome išvysti kino centruose, kai kurie galėjo pasimėgauti galimybe tai padaryti namų sąlygomis. O štai dabar laukia dar kitokia patirtis: „Išskirtinumas bus tas, kad parodysime filmus, kurie anksčiau buvo rodyti namų kino platformose, bet nebuvo rodyti dideliame ekrane, todėl tuose miestuose bus pirma galimybė juos pamatyti būtent taip, po atviru dangumi.“ 

Liepą ir rugpjūtį „Kino karavanas“ lankysis Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Gargžduose, Švenčionyse, Švenčionėliuose, Pabradėje ir kituose Lietuvos miestuose. Ir nors projektas vykdomas jau ne vienerius metus, kasmet rengėjai nustebina ne tik save, bet ir savo lankytojus.

„Lietuva – pilna gražių vietų. Mes labai bendradarbiaujame su vietinėmis savivaldybėmis, institucijomis, bendruomenėmis, kurios mums pataria, parodo įdomesnes erdves. Tad nors keliaujame po Lietuvą jau daug metų, vis atrandame ir naujų vietų“, – pastebėjo A. Ramaška.

Šių metų projekto žinutė – „Kinas jungia“. Anot „Kino pavasario“ generalinio direktoriaus, šie filmai iš tiesų turi stiprią galią, kuria bendrystę.

„Manau, kad kinas, ir ypatingai šie filmai, kuriuos mes rodome, turi didesnę ir stipresnę galią, negu pramoginis kinas, kurį mes galima matyti komerciniame repertuare ar kasdien kino teatruose. Tie filmai jungia žmones su tomis istorijomis, kurias jie mato ekrane, o taip pat apjungia bendruomenes, kurios gali susitikti, pabūti kartu, pasižiūrėti prasmingą filmą ir neskubant po filmo pasidalinti emocijomis, išgyvenimais, visa tai kartu aptarti“, – sakė jis.

Anot A. Ramaškos, viso projekto metu rodomi filmai atneš ne tik pramogą, bet praturtins ir savo turiniu. „Tai – ir vaistai, ir penas visai sielai. Kaip yra gydytojai, kurie per šį laikotarpį buvo ypatingai svarbūs, ir jų darbas buvo gydyti kūnus, taip ir mes esame gydytojai, kurie gydo sielas. Jungiamieji elementai čia yra ir kinas, ir jausmas, nes kiekvienas sau gali įsivardinti, ką reiškia, kai turi savo mylimą filmą, ir jauti norą, kad jį pamatytų ir tavo artimas, kad galėtumei su juo apie tai pakalbėti“, – sakė jis.

REKLAMA

Šių metų projekto repertuare – filmai visai šeimai: nuoširdi istorija „Suteik man sparnus“, nuotykių animacija „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“ ir šeimų pamiltas „Moliūgėlio gyvenimas“. Taip pat bus parodyta šių metų „Kino pavasarį“ atidariusi drama „Proksima“, geriausiai žiūrovų įvertintas lenkų hitas „Kristaus kūnas“ ir, žinoma, kultinis „Parazitas“.

Laukiantiems seansų po atviru dangumi patariama sekti vietinę žiniasklaidą, „Kino karavano“ feisbuko paskyrą bei „Kino pavasario“ svetainėje talpinamas naujienas. Organizatoriai informuoja, kad kai kurių seansų metu žiūrovai bus fotografuojami, o nuotraukos naudojamos projekto komunikacijoje.

2020 m. „Kino karavano“ liepos maršrutas:

 

- liepos 11 d. 22 val., Jonavos Joninių slėnis, „Parazitas“;

- liepos 15 d. 22 val., Panevėžio Kultūros ir poilsio parko amfiteatras, „Kristaus kūnas“;

- liepos 18 d. 22 val., Gargždų Jaunimo vasaros estrada, „Suteik man sparnus“;

- liepos 22 d. 18 val., Švenčionių miesto parke, „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“;

- liepos 22 d. 19.45 val., Švenčionių miesto parke, „Proksima“;

- liepos 22 d. 22 val., Švenčionių miesto parke, „Parazitas“;

- liepos 24 d. 18 val., prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Moliūgėlio gyvenimas“;

- liepos 24 d. 19.30 val. prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Ką žmonės pasakys“;

- liepos 24 d. 21.30 val., prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Kristaus kūnas“;

- liepos 25 d. 22 val., Jonavos Joninių slėnis, „Kristaus kūnas“;

- liepos 29 d. 18 val., prie Pabradės kultūros centro, „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“;

- liepos 29 d. 19.45 val., prie Pabradės kultūros centro, „Kristaus kūnas“;

- liepos 29 d. 22 val., prie Pabradės kultūros centro, „Parazitas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų