Neleidžiate vaiko į mokyklą dėl Covid-19? Gali būti fiksuojamas vaiko teisių pažeidimas

Sparčiai didėjant Covid-19 užsikrėtusių asmenų skaičiui, universitetai ir mokyklos ugdymo procesą vis dažniau perkelia į nuotolinį mokymą. Tačiau vis dar yra mokyklų, kurios dirba įprastai.

Kai kurie tėvai, bijodami, kad vaikas virusą gali parnešti namo, neleidžia vaiko į mokyklą be pateisinamos priežasties, tačiau dėl tokios praktikos vaiko teisių specialistai teigia, kad ugdymo įstaiga turi imtis veiksmų. 

Tėvų nuomonės išsiskiria

Pasiteiravus vaikų tėvelių, ar jie planuoja neleisti vaiko į mokyklą be pateisinamos priežasties dėl baimės užsikrėsti Covid-19, nuomonės išsiskyrė. 

„Prisisedėjo jau užtektinai namuose. Tikiuosi, mokyklų neuždarys. Pas mus kai kurios klasės izoliuojasi, tikiuosi, baigsis tos nesąmonės“, – teigė vieno vaiko mama. 

„Tikrai ne, nėra net minties tokios, kad vaikas neitų į mokyklą. Turi būti pateisinama priežastis, kodėl vaikas turi mokytis namuose, jeigu nepaskelbtas karantinas“, – sakė kito vaiko mama.

Tačiau yra tėvų, kurie tokią praktiką jau taiko. 

„Taip daro ir ne viena mama. Ypač, jeigu kažkur dar tyrimai vykdomi. Pateisinimai jau čia jūsų ir mokyklos susitarimai“, – teigė mama.

Kiti atskleidžia, kad priėmus tokį sprendimą tereikia pranešti mokymo įstaigai, kad vaikas neatvyks. 

„Be problemų. Parašykite, neatvyks tomis ir tomis dienomis dėl šeimyninių priežasčių ir tegu iki atostogų sėdi namie, jei tik jums nuo to ramiau. Gali dar pasižadėti sekti el. dienyną ir daryti užduotis namuose, tada išvis niekas neprikibs“, – sakė mama. 

Reikia gydytojo pažymos

Ugdymo specialistai teigia, kad vaiko be pateisinamos priežasties negalima neleisti į mokyklą. 

„Negali tėvai neleisti vaikų į mokyklą be pateisinamos priežasties. Neslėpsiu, ir mūsų įstaigoje buvo toks ne vienas atvejis, kada tėvai arba šeimos nariai serga lėtinėmis ligomis ar turi onkologinių susirgimų ir tėvai teiravosi, ar negalima būtų vaikui organizuoti ugdymo nuotolinių būdu, ar gauti kažkokią pažymą, kad vaikui būtų skiriamas namų mokymas. Turi būti parengtas medikų dokumentas, kuris leistų tai daryti.

REKLAMA

Mes tada siūlėme kreiptis į gydytojus, bet kiek žinau ir jie neskyrė namų mokymo. Vadinasi, tie vaikai turėtų eiti į mokyklą. Panašiais situacijas teko girdėti ir iš kitų vadovų“, – tv3.lt sakė mokyklų vadovų asociacijos pirmininkas ir KTU licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas. 

D. Žvirdausko teigimu, ugdymą galima perkelti į nuotolinį, jei taip nuspręsta elgtis visoje įstaigoje. 

„Vaikas nuotoliniu būdu gali būti mokomas, kai patvirtintas Covid-19 atvejis įstaigoje ar reikia izoliacijos ir tada visa įstaiga išeina į nuotolinį ugdymą. 

Nesulaukus testo atsakymo, įstaiga gali priimti sprendimą kelias dienas ar savaitę mokymą organizuoti nuotoliniu būdu, jei tokį sprendimą leidžia įstaigos įstatai, bet taip, kad tėvai paprašytų mokymą organizuoti nuotoliniu būdu, nes bijo, kad vaikas ar šeimos nariai užsikrės, būti negali“, – sakė direktorius.

Ugdymo įstaiga turi imtis veiksmų 

Vaiko teisių apsaugos specialistai įspėja, kad už tokį poelgį gali būti fiksuojamas vaiko teisių pažeidimas.

„Vaikas turi teisę į mokslą, mokslas privalomas iki 16 m. Jei vaikas neleidžiamas į mokyklą be pateisinamos priežasties, ugdymo įstaiga imasi jai deleguotų veiksmų.

Situacijai nesikeičiant (jei ugdymo įstaigos priemonės neveiksmingos) arba yra įtarimų apie galimus ir kitus vaiko teisių pažeidimus, turi būti informuotas VTAS. Ugdymo įstaigoms yra parengtos ŠMSM atmintinės šiuo klausimu“, – tv3.lt teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė spaudai Vaiva Arnašė. 

Kitą savaitę prasidedančias rudens atostogas, kurios truks nuo spalio 26 d. iki lapkričio 3 d., Vyriausybė rekomendavo  pratęsti dirbant iš namų ir ugdymą organizuojant nuotoliniu būdu. 

Tačiau pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas, jiems nuotolinis mokymas netaikomas, išskyrus savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas, arba tose mokyklose taikomas infekcijos plitimą ribojantis režimas.


Rašyti komentarą...
E
Eglė
2020-11-02 18:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur vaikų teise saugot savo sveikata? Ar kompensuos valstybe paskui jei vaikui užsikretus korona bus pasėkmės, pvz. paveikti plaučiai?
Atsakyti
-6

D
Debilizmas
2020-11-02 18:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal priesingai turetu buti. O ne tuomet, kai tevai nori apsaugoti vaika ir apsisaugoti patys
Atsakyti
-3

E
Edvardas
2020-11-02 18:23:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Totaliai dergiasi is zmoniu Laisves kiek begali. Gaila. Atrodo teks kovoti uz laisve is naujo Lietuvoje.....
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų