Neeilinis konfliktas Druskininkuose: prie ežero – politikų grumtynės

Druskininkuose – neeilinis įvykis. Trečiadienio vakarą prie ežero sveikatinęsi du miesto politikai neįsiteko. Druskininkų opozicijos atstovas Karolis Kaklys pasakoja buvęs užpultas miesto mero bičiulio, tarybos nario Liudo Vaisietos. Šis pasakoja kiek kitokią įvykių seką. Incidento tyrimas dėl galimo šališkumo buvo perduotas Marijampolės pareigūnams.

Druskininkų savivaldybės opozicijos atstovas, su Tėvynės sąjungos koalicija į miesto tarybą išrinktas Karolis Kaklys trečiadienį vakare savo socialiniuose tinkluose pasidalino įrašu.

Jame politikas pasakoja, kad tądien aplink Vijūnėlės ežerą vedžiojęs šunį buvo užpultas Druskininkų mero Ričardo Malinausko gero bičiulio, taip pat miesto tarybos nario, kultūristo Liudo Vaisietos.

Trenkė prabėgdamas

Susisiekus su K. Kakliu, jis pasakoja, kad L. Vaisieta jį pastebėjo bėgdamas pro šalį – L. Vaisieta trenkėsi petimi ir sustojęs ėmė šunį vedžiojusį politiką įžeidinėti.

„Jis bėgo pro šalį, aš pasitraukiau į šoną, tačiau specialiu peties mostu man sudavė prabėgdamas smūgį, bet tuo viskas dar nesibaigė. Jis atsigręžęs pradėjo užgaulioti mane necenzūriniais įžeidžiančiais žodžiais.

Prisiartinęs prie manęs dešinės rankos delnikauliu sudavė man smūgį į viršugalvį. Tas smūgis nebuvo toks, kad prarasčiau sąmonę ar nugriūčiau ant žemės, tačiau fizinį skausmą jutau“, – tv3.lt pasakoja K. Kaklys.

Gavęs antausį politikas sako iškarto iškvietęs policijos pareigūnus, tačiau galimai prieš K. Kaklį smurtavęs L. Vaisieta neva pabėgo.

Praėjus porai valandų nuo tada, kai apie incidentą K. Kaklys parašė savo Facebook paskyroje, ten pat žodį tarė ir smurtu kaltinamas L. Vaisieta.

„Istorija jau įgavo pagreitį. Kakliukas mėgaujasi reklama. Tik šį kartą ne už dyką. Kad gandai neišbujotų, trumpai apie šį vakarą: bėgu krosą, prasilenkiant su Kakliu vienas kitą kliudome rankomis, atsisukę pasidaliname patarimais, palinkime gero kelio ir toliau keliaujame savo kryptimi. Grįžęs į namus sulaukiu žinių – parašytas pareiškimas, esą žmogų užpuoliau“, – rašo L. Vaisieta.

REKLAMA

Susisiekus su L. Vaisieta, politikas komentuoja, kad K. Kaklio teiginiai nėra tiesa.

„Kaklio pasakojimas neatitinka tikrovės. Eilinis susireikšminimas, piaras“, – tv3.lt rašo L. Vaisieta.

Politikas prideda, kad kol kas policijos nebuvo apklaustas, todėl smulkiau komentuoti negali.

Įvykį tirs ne Alytaus komisariatas

K. Kaklys sako dar trečiadienį buvęs apklaustas Druskininkų policijos komisariate, tačiau tuo itin nesidžiaugia.

„Druskininkų politinės daugumos deleguotos administracijos direktorės sutuoktinis yra Alytaus vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, ilgametis Druskininkų policijos komisariato viršininkas. Keliu klausimą, ar šis tyrimas bus vykdomas objektyviai ir nebus daromas jam spaudimas“, – komentuoja K. Kaklys.

Susisiekus su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičiene, ji patvirtina, kad trečiadienį buvo gautas pranešimas apie dviejų politikų konfliktą.

„Vakar vakare, kovo 3 d. 18 val. 17 min. gavome pranešimą iš jūsų minėto vyriškio dėl kilusio konflikto tarp jo ir jo pažįstamo asmens“, – tv3.lt sako K. Janulevičienė.

Policijos atstovė sako, kad tyrimas dėl galimo šališkumo yra perduotas Marijampolės apskrities pareigūnams.

„Tikriausiai žinote, kad čia yra šioje istorijoje minimas tiek Alytaus vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, tiek jo sutuoktinė, kuri užima tam tikras pareigas savivaldybėje. Dėl to, kad nebūtų šališkumų jokių, šita medžiaga yra perduota Marijampolės apskrities pareigūnams“, – komentuoja K. Janulevičienė.

Jau antras išpuolis prieš K. Kaklį

K. Kaklys sako, kad tokie įvykiai Druskininkuose kartojasi jau ne pirmą kartą. Dar 2013 m. politikas buvo užpultas kito Druskininkų mero bedražygio, jo brolio Vitoldo Jankausko. Kaip rašoma Kauno apygardos teismo nutartyje, mero R. Malinausko brolis 2015 m. buvo nuteistas už 2013-aisiais įvykdytą nusikalstamą veiką.

REKLAMA

„Be jokios pateisinamos priežasties ar motyvo, <...> prikibo prie nukentėjusiojo Karolio Kaklio, spjovė jam į veidą ir iš iš chuliganiškų paskatų, tyčia, sudavė ranka ne mažiau du smūgius į dešinį skruostą, vieną smūgį ranka į nosį. <...> Bei nukentėjusiam Karoliui Kakliui iš rankų išplėšęs 159 litų vertės mobilaus ryšio telefoną „Nokia C3“, metė telefoną į grindinį ir jį sugadino“, – rašoma teismo nutartyje.

K. Kaklį užpuolusiam V. Jankauskui, kaip rašoma teismo nutartyje, buvo skirta laisvės atėmimo vieneriems metams bausmė, iš V. Jankausko priteista ir daugiau nei 2000 eurų neturtinei žalai, apie 100 eurų turtinei žalai atlyginti.

Paklaustas, kodėl išpuoliai prieš jį kartojasi, K. Kaklys sako mananatis, kad priežastys yra „aiškios ir akivaizdžios“ – smurtautojams gali nepatinkti savivaldybės opozicijos veikla.

„Į viešumą yra keliami klausimai, kurie nelabai patinka Druskininkų valdžiai, Druskininkų daugumai. Būtent todėl aš manau, kad ir yra bandoma parodyti savo fizinę galią, savo nebaudžiamumą, o ne argumentų kalba įrodyti vienokius ar kitokius dalykus“, – komentuoja K. Kaklys.

Netenkina atmosfera savivaldybėje

K. Kaklys žurnalistams pasakoja, kad savivaldybėje yra susiduriama su dideliu psichologiniu spaudimu, o savivaldybės valdymą politikas vadina „autoritariniu“.

„Žmonės yra įsibijoję pasakyti savo nuomonę, stengiasi vengti bet kokių kritiškų pasisakymų apie Druskininkų valdžią. Netgi su tokiomis situacijomis susiduriam, kad bijo Facebook socialiniuose tinkluose paspausti patiktuko mygtuką“, – pasakoja K. Kaklys.

K. Kaklys teigia, kad ir tarybos posėdžių metu nėra suteikiamos lygios galimybės pasisakyti visiems tarybos nariams.

Tačiau L. Vaisieta savivaldybėje sako jokio psichologinio spaudimo nejaučiantis.

„Tokius teiginius laikau išvedžiojimais ir intrigos kūrimu. Jokios įtampos nejaučiu, daugumos darbas vyksta produktyviai“, – rašo L. Vaisieta.

Portalas tv3.lt bandė susisiekti su Druskininkų meru R. Malinausku, tačiau savivaldybės atstovai informavo, kad meras nuo komentarų šiais klausimais susilaikys.


Rašyti komentarą...
A
Albinas
2021-03-04 20:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounai
Atsakyti
-1

K
Kukas
2021-03-04 20:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzioje....esam ereliai......
Atsakyti
0

J
Johanas
2021-03-04 20:10:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jauni vyrai vaikeja.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų