REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei nacionalinis investuotojas LEO LT nebus baigtas formuoti iki gegužės, ypatingos svarbos energetiniai projektai gali strigti kur kas ilgiau, nei Lietuva gali sau leisti, teigia „NDX Energijos“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Apie nacionalinės energetikos perspektyvas, galimybes pratęsti Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbą, kandidatus į energetinio milžino vadovus ir nenuveiktus Vyriausybės darbus „Respublika“ kalbėjosi su būsimosios LEO LT akcininkės, AB VST valdančios UAB „NDX energija“ generaliniu direktoriumi bei vadinamojo „VP dešimtuko“ nariu Ignu Staškevičiumi.

REKLAMA

- Jūsų paskyrimas į „NDX energijos“ vadovo postą buvo gana netikėtas. Kodėl ryžotės eiti į lig šiol jums svetimą buvusią energetiką?

Visiems kilo tas klausimas. Visų pirma sprendžiau ne vienas. Aišku, galėjau šito pasiūlymo nepriimti, tačiau suvokiu savo atsakomybę kolegoms.

Priimdamas sprendimą susidūriau su dviem problemomis. Pirma - reikėjo palikti „Euroapotheca“ („Eurovaistinių“ tinklo vadovo postą - aut.  past.), kur dirbau dvejus metus ir keturis mėnesius. Ten labai gerai jaučiausi - visų pirma dėl žmonių. Pats pagal išsilavinimą esu medikas, vaikų gydytojas, vaistinėse dirba labai šilti ir geri žmonės. Be to, „Eurovaistinėse“ daug padarėme, mačiau aiškią perspektyvą, turėjau gerą komandą ir galėjau dar bent 5-7 metus ramiai vadovauti.

REKLAMA
REKLAMA

Kita problema - būti tinkama pamaina Dariui Nedzinskui ir Žilvinui Marcinkevičiui („VP dešimtuko“ nariams: D.Nedzinskas - ankstesnis „NDX energijos“ vadovas, dabar vadovaujantis „Eurovaistinėms“, Ž.Marcinkevičius - buvęs įmonės valdybos narys, dabar užsiimantis grupės plėtra užsienyje, - aut. past.).- Ar jūsų negąsdina patirties stoka energetikos srityje?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu būčiau energetikos ekspertas, tas neabejotinai duotų pliusų, bet tai ir apribotų mano pasaulėžiūrą. Sunku įsivaizduoti, kad energetikas ar siauros specializacijos inžinierius būtų turėjęs galimybę vadovauti tokioms įmonėms, kokioms vadovauti teko man. Nemanau, kad vaidmeniui, kurį esu pasiruošęs atlikti, reikia kokios nors ypatingos energetinės kompetencijos. Aišku, kasdien gaunu vis daugiau patirties, bet dirbdamas „Maximoje“ neturėjau prekybinio išsilavinimo, „Eurovaistinėje“ apsiėjau be farmacinio išsilavinimo.

REKLAMA

„NDX energija“ - ne LEO LT ir ne atominės elektrinės statytojas. Tai tiktai mažesnysis LEO LT akcininkas, ir mano pareiga - kiek įmanoma sėkmingiau joje atstovauti privačiam interesui. Galbūt kartais privatus interesas netgi labiau sutampa su viešuoju interesu negu tas, kuriam atstovauja valstybė.- Norite pasakyti, kad Vyriausybė LEO LT formavimo procese ne iki galo tenkina viešąjį interesą?

REKLAMA

Pasigendu nuoseklios Vyriausybės pozicijos. Susidaro įspūdis, kad kalbama apie buitinius reikalus - vadovo algas, interesus, kandidatūras ir t.t. Laikas eina, tuoj sukaks metai nuo LEO LT steigimo pradžios.  Turime ceitnotą, kai galima kelti klausimą - arba dabar, arba niekada.

Tai nėra joks rėmimas prie sienos. Pagal Akcinių bendrovių įstatymą dividendus galima mokėti kartą per metus, iki gegužės 1 d. Įsteigus LEO LT, jis gautų dividendus ir iš tų pinigų finansuotų strateginius projektus. Mes apie tai galvojame, bet tie, kurie šiuo projektu nesuinteresuoti, irgi apie tai galvoja ir atitinkamai viską vilkina, kad patektume į sudėtingą padėtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra visos prielaidos elektros jungčių statybai, nereikia delsti. Bet tam reikalingi pinigai. Pinigų turi bendrovės, kurios jungiamos į LEO LT: VST, Rytų skirstomieji tinklai ir „Lietuvos energija“. Dabar iš jų tų pinigų teisėtai paimti neįmanoma.

Niekas apie tai garsiai nekalba, o laikas tiksi. Nuo kovo 7 d., kai mums buvo pasiūlyta teikti savo pastabas dėl sutarčių ir dokumentų paketų, iki šios dienos niekas oficialiai neįvyko. Mums dabar sakoma, kad susitiksime penktadienį. Kai dirbama šitokiais tempais, daroma žala projektui, ir ji gali būti lemiama.

REKLAMA

- Taigi iki gegužės nesuformavus LEO LT energetiniai projektai dar labiau strigs?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų